تماشای تلویزیون چه خطری می تواند ایجاد کند؟

© Sputnik / Kirill Kallinikov / ورود به گالری تصاویرتماشای تلویزیون چه خطری می تواند ایجاد کند؟
تماشای تلویزیون چه خطری می تواند ایجاد کند؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک تیم بین المللی از دانشمندان دریافتند که جوانانی که به مدت طولانی می نشینند، از جمله به تماشای تلویزیون، در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یورک الرت، یک تیم بین المللی از دانشمندان دریافتند که جوانانی که به مدت طولانی می نشینند، از جمله به تماشای تلویزیون، در معرض خطر ابتلا به سرطان روده هستند.

مشخص شده است که بروز سرطان کولورکتال در افراد زیر 50 سال در سراسر جهان افزایش یافته است. این در تضاد با این است که این بیماری در افراد مسن بیشتر است و آنها از این نوع از تومورهای بدخیم رنج می برند. نئوپلاسم ها در افراد جوانتر ویژگی های مولکولی مختلفی دارند که باعث می شود آنها تهاجمی تر باشند. آنها بیشتر در مراحل آخر سرطان یافت می شوند که باعث مرگ و میر بیشتر می شود.

سرطان روده بزرگ به رشد سلول‌های سرطانی در کولون یا رکتوم (بخشی از روده بزرگ) گفته می‌شود. این بیماری به دلیل رشد غیرطبیعی سلول‌ها اتفاق می‌افتد که می‌توانند به بافت‌های دیگر بدن حمله کنند (متاستاز) یا در آن‌ها تکثیر یابند. نشانه‌ها و علائم این بیماری می‌تواند شامل مواردی همچون خون در مدفوع (هماتوشزی)، تغییر در حرکات روده، کاهش وزن و خستگی همیشگی باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала