ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

در آمریکا از زیاده خواهی ترکیه و ایران شکایت شد

© Sputnik / Vladimir Astapkovich / ورود به گالری تصاویردر آمریکا از زیاده خواهی ترکیه و ایران شکایت شد
در آمریکا از زیاده خواهی ترکیه و ایران شکایت شد - اسپوتنیک ایران
دن کوتس، رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا در بیانیه ای گفت: روابط میان ایالات متحده و ترکیه به دلیل موضع آنکارا بدتر می شود.

به گزارش اسپوتنیک، دن کوتس، رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا در بیانیه ای گفت: روابط میان ایالات متحده و ترکیه به دلیل موضع آنکارا بدتر می شود و مقصر در این رابطه جاه طلبی ترکیه، بی اعتمادی به واشنگتن و رشد اقتداگرای رهبران ترکیه است.

وی همچنین خاطرنشان کرد که در پنج سال آینده روابط حتی سخت تر خواهد شد. این به خاطر این واقعیت است که در حال حاضر "ترکیه تغییر شکل هویت سیاسی و ملی خود را تجربه می کند."

وی در ادامه افزود: ایران که احتمالا قابلیت های نظامی خود را افزایش می دهد، تهدید ایجاد می کند. "زیاده خواهی و جاه طلبی های منطقه ای و افزایش قابلیت های جنگی ایران قطعا منافع آمریکا را در سال جدید تهدید می کند." کوتس اشاره کرد که احتمال دارد که فشار برای کشتی های جنگی و کشتی های تجاری ایالات متحده و متحدان آنها در خلیج فارس و عمان و تنگه هرمز افزایش یابد.

بدتر شدن روابط بین واشنگتن و آنکارا، به خاطر حمایت آمریکا از کردها در سوریه، روابط ترکیه با ایران و توافق خرید سیستم دفاع ضد موشکی اس-400 از روسیه می باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала