ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنید لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل

عدم احترام به انتخاب مردم، یعنی دوری از دمکراسی

© Sputnik / Sergey Guneev / ورود به گالری تصاویرعدم احترام به انتخاب مردم، یعنی دوری از دمکراسی
عدم احترام به انتخاب مردم، یعنی دوری از دمکراسی - اسپوتنیک ایران
اردوغان: باید به انتخاب مردم ونزوئلا احترام گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی در آنکارا  تصمیم دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود در رابطه با برسمیت شناختن گیدو، سخنگوی پارلمان ونزوئلا به عنوان ریاست کشور را مورد تفسیر قرار داد.

اردوغان گفت:«من 40 سال است که در سیاست فعالیت می کنم. من همیشه به انتخابات احترام گذاشته و می گذارم. اگر به انتخاب ملت احترام گذاشته نشود، این را نمی توان دمکراسی نامید و فقط می تواند اقتدارگرایی باشد. مادورو از سوی مردم به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا انتخاب شده است. از اینرو تصمیم ترامپ، مرا به عنوان شخصی که به دمکراسی باور دارد، شوکه کرد. پس از بازگشت از مسکو به مادورو زنگ زدم و گفتم:«محکم بایست. آنهائی که برای دمکراسی مبارزه می کنند و به انتخابات احترام می گذارند باید از یکدیگر حمایت کنند و با هم باشند».

به گفته اردوغان، مادورو می تواند مسائل را حل و فصل کند.

رهبر ترکیه گفت:«وقتی در ترکیه  15 ژوئیه سال 2016،تلاشی برای کودتا انجام شد، مادورو بلافاصه به من زنگ زد، هر چند در آنزمان با او آشنا نبودم. بدین شکل ما با هم آشنا شدیم. اما از اتحادیه اروپا هیچکس با ما تماس نگرفت.  ما این نکته را فراموش نکردیم. از اینرو ما می دانیم کی دمکرات است و کی نیست».

خوان گیدو سخنگوی پارلمان ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا اعلام کرد. آمریکا ریاست جمهوری او را برسمیت شناخت و از مادورو خواست از نیروی نظامی علیه اپوزیسیون استفاده نکند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала