اعتراض ایران به سفیر سوئیس در رابطه با بازداشت مرضیه هاشمی

© AP Photo / Press TVاعتراض ایران به سفیر سوئیس در رابطه با بازداشت مرضیه هاشمی
اعتراض ایران به سفیر سوئیس در رابطه با بازداشت مرضیه هاشمی - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه ایران در رابطه با بازداشت مرضیه هاشمی در آمریکا به سفیر سوئیس، نماینده منافع آمریکا در ایران، اعتراض کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اعلام خبر احضار سفیر سوئیس در تهران گفت: با توجه به طولانی شدن بازداشت خانم مرضیه هاشمی شهروند ایرانی و خبرنگار شبکه خبری "پرس تی وی" امروز سه شنبه سفیر سوئیس (حافظ منافع آمریکا) در تهران به وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران درخصوص بازداشت غیرقانونی ایشان در آمریکا، توسط مدیرکل آمریکا وزارت امور خارجه به سفیر سوئیس ابلاغ شد. وی در ادامه افزود: در این ملاقات یادداشت رسمی اعتراض به اقدام مأمورین دولت آمریکا در بازداشت و برخوردهای غیرانسانی و تبعیض آمیز با خبرنگار پرس تی وی که به منظور دیدار با خانواده اش به آمریکا سفر کرده بود، به سفیر سوئیس تحویل و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان خواسته شد. در این دیدار همچنین تاکید شد که برخورد مأمورین پلیس فدرال آمریکا و سکوت سؤال برانگیز مقامهای دولت آمریکا درخصوص این واقعه مغایر با تعهدات بین المللی دولت آمریکا و نقض فاحش حقوق بشر و حقوق شهروند خانم هاشمی است و اینگونه اقدامات تبعیض آمیز و نقض حقوق انسانی ایشان توسط دولت آمریکا، موجب مسئولیت بین المللی آن دولت می شود و باید در قبال آن پاسخگو باشد.

سفیر سوئیس در این دیدار اعلام کرد موضوع را بلافاصله به مقامات مسئول در دولت آمریکا منتقل و نتیجه را به اطلاع وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران خواهد رساند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала