واکنش اف بی آی به بازداشت مجری پرس تی وی

© AP Photo / Cliff Owenواکنش اف بی آی به بازداشت مجری پرس تی وی
واکنش اف بی آی به بازداشت  مجری پرس تی وی - اسپوتنیک ایران
Telegram
روز چهارشنبه اسپوتنیک از پلیس فدرال امریکا(اف بی آی) درخواست کرد درباره بازداشت مرضیه هاشمی، مجری شبکه تلویزیونی ایرانی پرس تی وی توضیح دهد.

اف بی آی در پاسخ به درخواست اسپوتنیک اعلام نمود این حادثه را مورد تفسیر قرار نمی دهد و خبرنگار اسپوتنیک را به وزارت دادگستری آمریکا حواله داد اما وزارت دادگستری ایالات متحده نیز از پاسخ به درخواست اسپوتنیک خودداری ورزید.
پیشتر حسین هاشمی، پسر مرضیه هاشمی گفته بود وی به دلیل داشتن نقش " شاهد مهم" در یک پرونده بازداشت شده است.
حسین هاشمی افزود هیچگونه اتهامی به خانم هاشمی اقدامه نشده است و همچنین خاطرنشان کرد وی و برادر و خواهرش برای دادن شهادت در مقابل هیئت منصفه به دادگاهی در واشنگتن احضار شده اند.
به گزارش پرس تی وی پسر مرضیه هاشمی اعلام کرد این روزنامه نگار در تهیه یک فیلم مستند درباره جنبش بین المللی Black Lives Matter شرکت دارد که فعالان آن علیه خشونت در حق سیاهپوستان مبارزه می کنند. وی افزود علاوه بر این مرضیه هاشمی نسبت به برخی از ابعاد سیاست امریکا انتقادی برخورد می کند.
مرضیه هاشمی به دخترش گفته است هنگام بازداشت به دستش دست بند زده و همچون جنایتکار با وی رفتار کرده اند و همچنین روزنامه نگار ایرانی را به برداشتن حجاب و عکس گرفتن بدون حجاب وادار کرده اند.
مسعود شجره، مدیر و موسس یک سازمان حقوق بشر اسلامی و مردمی در انگلیس در مصاحبه با اسپوتنیک بازداشت مرضیه هاشمی را در رابطه با تلاش ترامپ برای ترساندن رسانه هایی دانست که دیدگاه هایی غیر از دیدگاه های رایج در آمریکا را نسبت به رویدادها ارائه می دهند. 
واکنش کاربران به دستگیری خبرنگار پرس تی‌وی - اسپوتنیک ایران
واکنش کاربران به دستگیری خبرنگار پرس تی‌وی
محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران ، اقدام آمریکا در دستگیری مرضیه هاشمی ، خبرنگار پرس تی وی را سیاسی و غیر قابل قبول دانست.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران درخصوص بازداشت مجری و خبرنگار شبکه پرس تی وی توسط آمریکا بیان داشت: خانم مرضیه هاشمی به لحاظ اینکه همسر یک فرد ایرانی بودند، شهروند ایرانی هم محسوب می‌شوند از همین رو وظیفه خود می‌دانیم که از حقوق شهروندان خود دفاع کنیم.
ظریف افزود: اقدام آمریکا در دستگیری این خانم یک اقدام سیاسی غیرقابل قبول و زیر پا گذاشتن آزادی بیان است از همین رو آمریکایی‌ها بدون فوت وقت این بازی سیاسی را تمام کنند.
یادآور می شود خانم هاشمی که برای دیدار با خانواده اش به امریکا سفر کرده بود در آنجا بازداشت شد.
وی خبرنگار، مستندساز و گوینده‌ آمریکایی الاصل شبکه‌ی پرس تی‌وی است. مرضیه هاشمی در جوانی تحت تاثیر شخصیت امام خمینی، بنیانگذار انقلاب ایران، مسلمان شد و به ایران مهاجرت کرد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала