خستگی مزمن و فعالیت بالای سیستم ایمنی

Telegram
با درمان بیش فعالی سیستم ایمنی می توان خستگی مزمن را رفع کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از کالج « کینگز» لندن، در افراد مبتلا به سندرم خستگی مفرط،سیستم ایمنی فعالیت بیشتری دارد.

سندرم خستگی مزمن که گاهی به عنوان خستگی مزمن و اختلال عملکرد ایمنی بدن شناخته می شود، یک وضعیت پیچیده پزشکی است که امکان بروز آن در زنان 30 تا 50 ساله بیشتر است.

مطابق با تحقیقات انجام شده در دانشکده پزشکی رابرت وود جانسون واقع در نیوجرسی آمریکا، هنوز هیچ علت شناخته شده ای برای این بیماری وجود ندارد.

ارتباط نحوه خوابیدن با درمان بیماری ها +عکس - اسپوتنیک ایران
ارتباط نحوه خوابیدن با درمان بیماری ها +عکس

محققان عوامل مختلفی از جمله عوامل ویروسی و باکتریایی، تغییرات سیستم ایمنی، عدم تعادل هورمونی و مشکلات روحی، عوامل ژنتیکی، محیطی، افسردگی، کم خونی، آلرژی، فشار خون مزمن، استرس و سن نیز می توانند در این بیماری دخیل باشند.

سندرم خستگی مزمن در یک دوره 6 ماهه بررسی می شود. اگر شخص در تمام این مدت احساس خستگی و کرختی داشته باشد و قادر به انجام امور روزانه نباشد، احتمال بیماری قوی است. احساس خستگی پس از فعالیت شدید فیزیکی و فکری و عدم استراحت کافی کاملا عادی است. ولی در سندرم خستگی مزمن، احساس خستگی حتی پس از استراحت نیز وجود دارد. احساس خستگی در افرادی که از این سندرم رنج می برند، پس از استرس شدیدتر می شود.

محققان کالج کینگز لندن به تازگی به بررسی بیشتر نقش سیستم ایمنی در این اختلال پرداخته اند.

در این مطالعه افراد مبتلا به هپاتیت C که با داروی اینترفرون آلفا درمان شده بودند مورد بررسی قرار گرفتند. این دارو سیستم ایمنی را تحریک می کند. آزمایشات نشان داد افرادی که از این دارو استفاده کردند، در تمام مدت درمان علایم خستگی مزمن را تجربه کردند.

هنوز هیچ درمان قطعی پزشکی برای این اختلال وجود ندارد. ولی استفاده از داروهای ضد ویروسی می تواند موثر باشد. پزشکان به بیماران توصیه می کنند که با استفاده از روش های طبیعی و به کمک خانواده و روانشناسان، راه های مقابله با سندرم خستگی مزمن را فراگیرند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала