ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مقایسه مکرون با هیتلر + عکس

© AFP 2021 / Charles Platiauمقایسه مکرون با هیتلر + عکس
مقایسه مکرون با هیتلر + عکس - اسپوتنیک ایران
روزنامه فرانسوی ل موند، از مقایسه تصویر مکرون با هیتلر عذرخواهی نمود.

به گزارش اسپوتنیک، این روزنامه فرانسوی ضمن عذرخواهی از رئیس جمهور فرانسه بابت تصویرسازی وی با هیتلر اعلام نمود که طراحان این کار از کارهای کلاسیک الهام گرفته اند.

زندگی پنهانی مکرون پس از شروع اعتراضات در فرانسه - اسپوتنیک ایران
زندگی پنهانی مکرون پس از شروع اعتراضات در فرانسه

لوک بررونر، سردبیر فرانسوی ل موند، ضمن عذرخواهی عمومی در برابر امانوئل مکرن، رئیس جمهور فرانسه، برای نشان دادن تصویر این رهبر سیاسی، شبیه به پوستری از دیکتاتور آلمان آدولف هیتلر اعلام نمود که این کار سوها انجام شده است.

برونر در توئیتر خود نوشت: "ما از هر کسی که از طراحی گرافیکی فوق شوکه شده است، عذرخواهی می کنیم، البته می دانید انچه که به نظر می رسد، منظور ما نبوده است".

پیش از این، شبکه رادیویی «اروپا1» با استناد به داده های وزارت کشور فرانسه، تعداد تظاهرکنندگان که در تظاهرات «جلیقه زردها» شرکت دارند از 38 هزار نفر فراتر رفته است. در گزارش منتشره آمده است که تا ساعت 6 عصر به وقت محلی، 38 هزار و 600 نفر در تظاهرات فرانسه شرکت داشتند. هفته گذشته در چنین ساعتی تعداد تظاهرکنندگان به 66 هزار نفر رسیده بود.

پلیس پاریس اعلام کرد که 2 هزار نفر در تظاهرات شرکت کردند که در هفته گذشته این تعداد 4 هزار نفر اعلام شده بود. مدتی قبل اعلام شد که 142 نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات توسط پلیس پاریس بازداشت شده اند.

معترضان «جلیقه زردها» در اعتراض به افزایش قیمت سوخت و کاهش قدرت خرید از 17 نوامبر در سراسر فرانسه دست به اعتراضات خیابانی زدند. درخواست اولیه آنها کاهش قیمت بنزین و افزایش قدرت خرید  بود. پس از مدتی افراد دیگری به آنها پیوستند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала