ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ارزیابی پیشرفت‌های ایران در حوزه دفاعی

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ارزیابی پیشرفت‌های ایران در حوزه دفاعی
ارزیابی پیشرفت‌های ایران در حوزه دفاعی - اسپوتنیک ایران
دو امیر ارتش و دو سردار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران درباره پیشرفت های جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی اظهار نظر کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر آنلاین، رونمایی از جنگنده هوایی «کوثر» به عنوان اولین جنگنده هوایی پیشرفته ایران و الحاق ناوشکن "سهند" به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش به عنوان پیشرفته‌ترین ناوشکن غرب آسیا طی ماه‌های اخیر، سبب شده است دوست و دشمن نسبت به پیشرفت‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اظهارنظر کنند و دلایل آن را برشمارند.
سردار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران درباره ساخت تجهیزات پیچیده و مدرن دفاعی در کشور اظهار کرده و گفت: اگر همان روحیه و مدیریت جهادی که بر بَر و بچه‌های دفاعی حاکم است بر نیروهای سایر دستگاه‌ها، سازمان‌ها و صنایع کشور حاکم شود قطعا کارهای بزرگی انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه نیروهای دفاعی کشور امروز پیچیده‌ترین تجهیزات دفاعی را تولید می‌کنند که «خودرو» حتی یک چرخ آن‌ها هم نمی‌شود، عنوان کرد: دل کندن از آمریکا و اروپا نیز موجب رشد مضاعفی در ارکان مختلف کشور خواهد شد.
در همین راستا امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در روز سوم دی‌ماه امسال، در مراسم افتتاح ۲ نمایشگاه دستاوردهای فناورانه، گفت: تمرکز ما برای تامین نیازمندی‌ها باید به داخل کشور باشد از این طریق ما می‌توانیم از تحریم‌ها که حتما اینبار مدت زمان آن کوتاه‌تر می‌شود عبور کنیم.
وزیر دفاع در ادامه همین صحبت خود، با اشاره به گلایه‌های خودروسازان در خصوص عدم دسترسی به قطعات اشاره کرد و گفت: من به آن‌ها اعلام کردم که قادر هستند نیازمندی‌های خود را از داخل کشور تامین کنند و امروز شاهد هستیم که یکی از شرکت‌های وزارت دفاع موفق به تولید چند ۱۰ هزار ای سی یو مورد نیاز خودروسازان شده است.
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری،معاون هماهنگ‌کننده ارتش در خصوص پیشرفت‌های حوزه دفاعی کشور در مقایسه با سایر بخش‌ها و صنایع کشور اظهار کرد: اینگونه نیست که عده‌ای فکر کنند نیروهای مسلح اعم از سپاه و ارتش و بسیج و ناجا، از منابع مالی خیلی زیادی برخوردار بودند که توانستند به این پیشرفت‌ها برسند.
وی با بیان اینکه نوع مدیریت‌ها متفاوت است، عنوان کرد: مدیریت خوب آن است که با کمترین امکانات بیشترین بهره‌گیری را داشته باشیم و الحمدلله این اتفاق در نیروهای مسلح رخ داده است.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش خاطرنشان کرد: «مدیریت جهادی»، «اعتماد به نیروی جوان» و «داشتن روحیه خستگی‌ناپذیری در کار» سبب تسریع در روند پیشرفت صنایع کشورمان خواهد شد.
سردار پاشا محمدی، معاون اجرایی سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در نیروهای مسلح شعار «ما می‌توانیم» با تمام وجود باور شده است، اظهار کرد: امروز مدیریت انقلابی و جهادی در نیروهای مسلح حاکم است.
وی با بیان اینکه خودکفایی امروز عرصه دفاعی، نتیجه تنگناهایی است که در دفاع مقدس تجربه کرده‌ایم، گفت: روزی در دفاع مقدس به ما سیم خاردار هم نمی‌دادند، اما ما امروز ناوشکن پیشرفته و جنگنده هوایی و موشک‌های دوربرد را در نهایت اقتدار و عزت می‌سازیم.
معاون اجرایی سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: امروز با اخلاص و توکل بر خدا، پیچیده‌ترین تجهیزات دفاعی در کشور ساخته می‌شود.
سردار محمدی همچنین با بیان اینکه به نظر می‌رسد روحیه جهادی و عملکرد انقلابی هنوز بر مدیران برخی صنایع کشور از جمله صنعت خودروسازی، حاکم نشده است، خاطرنشان کرد: تفکر بسیجی و انقلابی در هر کجا که حاکم شود مشکلات کشور حل می‌شود.
یادآور می شود روز 3 نوامبر مراسم افتتاح خط تولید انبوه و آیین تحویل دهی اولین جت جنگنده تمام ایرانی کوثر به ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور فرمانده کل ارتش و وزیر دفاع جمهوری اسلامی در شرکت هواپیماسازی ایران (هسا) در اصفهان برگزار شد.
ناو شکن سهند، یک ناوشکن کاملا ایرانی می باشد که بدون دخالت و کمک متخصصان خارجی و توسط متخصصان ایرانی طراحی و تولید گردیده و روز اول دسامبر در خلیج فارس به آب انداخته شد.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала