ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مطرح شدن گزینه نظامی علیه روسیه در آمریکا

© Fotolia / KLimAx Fotoمطرح شدن گزینه نظامی علیه روسیه در آمریکا
مطرح شدن گزینه نظامی علیه روسیه در آمریکا - اسپوتنیک ایران
مرکز تحقیقات کنگره ایالات متحده پیشنهاد بکارگیری گزینه نظامی علیه روسیه را مطرح نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس گزارش به روز شده مرکز تحقیقات کنگره ایالات متحده واشنگتن پیشنهاد اقدام نظامی بر علیه روسیه را بعلت ظاهرا تخلفات این کشور از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد داده است.

روسیه به خروج امریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد پاسخ می دهد - اسپوتنیک ایران
روسیه به خروج امریکا از "پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد" واکنش نشان می دهد

همانطور که تحلیلگران اشاره می کنند، طرف آمریکایی اکنون گزینه های مختلفی برای کاهش تهدیدها می‌سنجد. همزمان، ظهور یک موشک جدید کروز روسی، که بر طبق ادعای ایالات متحده ناقض شرایط پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد است، خطرناک است.
از اقدامات نظامی (مانند توسعه و راه اندازی موشک های کروز جدید با کلاهک های هسته ای یا سلاح های غیر هسته ای جدید)، دیپلماسی و همچنین مشاوره با متحدان بعنوان پاسخ های بالقوه ایالات متحده در برابر روسیه نام برده می‌شود.
در عین حال، کارشناسان خاطر نشان می کنند که یافتن یک کشور متحد در اروپا یا آسیا، در صورت پدیدار شدن موشک های میان برد و کوتاه برد آمریکاییها ، بسیار مشکل خواهد بود. در این گزارش همچنین به فراخوان از "تعدادی از کشورهای اروپایی به منظور خروج حدود 200 موشک هسته ای آمریکایی که در این قاره باقی مانده است" اشاره می‌شود.
گفتنی است، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: روسیه طی مدت دو ماه باید به تعهدات خود در پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد عمل کند، در غیر اینصورت واشنگتن نیز انجام تعهدات خود در این پیمان را زیر متوقف خواهد کرد.
دونالد ترامپ خروج ایالات متحده از پیمان INF را در ماه اکتبر اعلام کرد. به گفته وی، واشنگتن مجبور به انجام چنین کاری شد، زیرا مسکو این توافقنامه را نقض می کند. این قرارداد به طرفین اجازه نمی دهد تا موشک های بالستیک زمینی و موشک های کروز را با برد 500 تا 5/5 هزار کیلومتر داشته باشند. مسکو و واشنگتن به طور مرتب یکدیگر را به نقض این پیمان متهم می کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала