کشته شدن یک ژنرال و دو سرهنگ سپاه پاسداران در حمله هوایی اسرائیل به دمشق

© Photo / SANAکشته شدن یک ژنرال و دو سرهنگ سپاه پاسداران در حمله هوایی اسرائیل به دمشق
کشته شدن یک ژنرال و دو سرهنگ سپاه پاسداران در حمله هوایی اسرائیل به دمشق - اسپوتنیک ایران
Telegram
احتمالاً سه افسر عالی رتبه ایرانی در جریان حملات هوایی پریشب اسرائیل به اطراف دمشق کشته شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه های اسرائیلی ضمن اعلام این خبر خاطرنشان می سازند که هواپیما های این کشور از حریم هوایی لبنان به 10 هدف در اطراف دمشق ضربه وارد کرده اند. از جمله به یک مرکز تحقیقاتی در جمرایا مورد حمله قرار گرفت که به ادعای طرف اسرائیلی در آنجا سلاح های میکربی و شیمیایی تولید می شود.

نشریه اینترنتی NEWSru Israel خاطرنشان می سازد این خبر در شبکه های اجتماعی منتشر شده که سرتیپ قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله کشته شدگان است. این احتمال پس از ان قوت پیدا کرد که غیبت سلیمانی در مراسم تشییع جنازه آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت مشاهده شده است.
این خبر در تهران مورد تائید قرار نگرفته است.
رسانه های اسرائیلی اعلام کرده اند که این حملات هوایی چند ساعت پس از فرود هواپیمای بوئینگ 747 شرکت هواپیمایی "فارس ایر قشم" صورت گرفته که طبق ادعای اسرائیل حامل تجهیزات نظامی یا تسلیحات بوده است.

به گزارش رسانه های خبری، خبر کشته شدن سردار سلیمانی شایعه می باشد، از جمله سايت جماران ضمن منتشر نمودن عکسی از سلیمانی، حضور او را در مسجد جمکران تایید کرده است. شایان ذکر است، سردار سلیمانی یک روز پس از خبر منتشر شده مبنی بر کشته شدن وی در اثر حمله هوایی اسرائیل در سوریه، در مراسم بزرگداشت ایت الله شاهرودی حضور پیدا کرد. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала