انتصاب جانشين وزیر دفاع آمریکا

© AP Photo / Ted S. Warrenانتصاب جانشين وزیر دفاع آمریکا
انتصاب جانشين وزیر دفاع آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
پاتریک شاناهان" به عنوان سرپرست وزارت دفاع آمریکا" از اول ژانویه 2019 کار خود را آغاز می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از توئیتر رئیس جمهور آمریکا اقای ترامپ، در حالی که جیمز ماتیس وزیر دفاع برکنار شده آمریکا در روز اول سال نو میلادی (اول ژانویه سال ۲۰۱۹) پنتاگون را تَرک خواهد کرد، دونالد ترامپ اعلام کرد که «پاتریک شاناهان» معاون وی به عنوان سرپرست پنتاگون از ابتدای ژانویه سال جدید کار خود را آغاز خواهد کرد. 

پنتاگون - اسپوتنیک ایران
اختلافات مقامات پنتاگون با ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا در این پیام توئیتری در این خصوص نوشت: «پاتریک شاناهان» از ابتدای ژانویه سال نو میلادی سرپرست وزارت دفاع آمریکا خواهد بود. وی فهرست بلندی از موفقیت ها را در حالیکه به عنوان معاون وزیر کار می کرده و حتی زمانیکه در شرکت هواپیمائی بوئینگ بود را در اختیار دارد.

شایعات درباره استعفای "سگ هار" (لقب متیس) از مدتها پیش رواج پیدا کرده بود و همه از اختلاف نظرهای متیس و ترامپ درباره تعدادی از مسائل کلیدی خبر داشتند.
خود متیس در نامه خود برای رئیس جمهور توضیح داد که استعفا می دهد تا ترامپ بتواند وزیر دفاع دارای دیدگاه های مشابه با خود را پیدا کند. این بیانیه یک روز پس از آن ایراد شد که ترامپ خروج سریع و فوری نیروهای مسلح آمریکا از سوریه را اعلام کرد. به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، متیس بارها تلاش کرده بود ترامپ را از این کار منصرف کند. 
به گفته چاک شومر، متیس همچنین با ساخت دیوار در مرز آمریکا با مکزیک موافق نبود. اکنون این مسئله ، مسئله مرکزی در بحث ها درباره تامین مخارج دولت ایالات متحده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала