ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چرا سناتورهای امریکایی نگران هستند؟

CC0 / Pixabay / چرا سناتورهای امریکایی نگران هستند؟
چرا سناتورهای امریکایی نگران هستند؟ - اسپوتنیک ایران
گروهی از سناتورهای آمریکایی دموکرات و جمهوری خواه نامه ای برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نوشته و در آن وی را به امتناع از خارج کردن نیروهای مسلح ایالات متحده از سوریه فرا خواندند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه هیل، سناتورهای آمریکایی معتقدند چنین اقدامی باعث تقویت مواضع روسیه و ایران در منطقه خواهد شد.
لیندسی گرم (جمهوری خواه)،جین شاهین (دمکرات)، جونی ارنست (جمهوری خواه)، انگوس کینگ (مستقل)، تام کوتون (جمهوری خواه) و مارکو روبیو (جمهوری خواه) تز جمله امضا کنندگان نامه به ترامپ هستند. آنها می نویسند:" هرگونه تجلی ضعف از سوی آمریکا، باعث افزایش حضور ایران و روسیه در منطقه خواهد شد و این امر فقط باعث کاهش اعتماد شرکا و متحدان ما در منطقه خواهد شد".
سناتور های آمریکایی همچنین معتقدند خروج نیروهای مسلح امریکا از سوریه به نفع گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) (گروهک تروریستی ممنوعه در روسیه) خواهد بود.
آنها علاوه بر این ابراز نگرانی کردند که تصمیم رهبر ایالات متحده شرایط مساعدی را برالی بشار اسدف رئیس جمهور سوریه به وجود خواهد آورد.
ترامپ دیروز دستور خروج دو هزار سرباز امریکایی از سوریه را صادر کرد.
رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در حساب توئیتری خود نوشت دیگر دلیلی برای حضور نیروهای آمریکایی در سوریه وجود ندارد.
همچنین یک مقام مسئول در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز چهارشنبه خبر داد که ترامپ تصمیم به خروج از سوریه را با توجه به تمایلش که مدت‌هاست در ذهن دارد اتخاذ کرده است.
جدول زمانی برای خروج سربازان آمریکایی از سوریه احتمالا 60 تا 100 روز خواهد بود و کاخ سفید اعلام کرده که آمریکا خروج نیروهای خود از سوریه را آغاز کرده است.
همچنین رئیس جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه طی پیام ویدیوئی در توئیتر تاکید کرد: پس از پیروزی‌های تاریخی که علیه داعش حاصل شد، هم اکنون زمان آن فرا رسیده است که نظامیان خود را به کشور بازگردانیم.
وی در این پیام ویدیویی گفت: ما مدت زمان طولانی است که در سوریه در حال جنگ هستیم و تقریبا دو سالی که رئیس جمهور آمریکا بودم این جنگ را تشدید دادیم و طی این مدت داعش را شکست داده و سرزمین‌ها را پس گرفتیم و هم اکنون زمان آن فرا رسیده که نیروهای ما به خانه بازگردند.
درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی از گروه های گوناگون مبارزه می کنند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروه تروریستی دولت اسلامی یا همان داعش بوده است که اکنون بخش بزرگی از نیروها و اراضی تحت کنترل خود را از دست داده است.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала