ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

در روز قیامت چه اتفاقی برای جنتی خواهد افتاد؟

در ایران جنگ قرائت ها وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، محسن غرویان مدرس حوزه در مورد عدم تایید صلاحیتش گفت:« طی نامه‌ای سرگشاده به آقای جنتی بیان کردم که در روز قیامت جلو او را خواهم گرفت».

وی در ادامه گفت:«ما در ایران جنگ قرائت‌ها را داریم. قرائت‌های مختلفی از سیاست، اقتصاد، فرهنگ و غیره وجود دارد و در برابر هم مشغول مبارزه هستند. همه از اسلام صحبت می‌کنند اما اسلام الف با اسلام ب متفاوت است. همه از دین، از مردم، از خدا و دموکراسی صحبت می‌کنند اما بروز خارجی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.

Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров - اسپوتنیک ایران
قصد روسیه برای گسترش تعامل با ایران و ترکیه جهت برقراری ثبات در سوریه و عراق

چنین جنگ قرائت‌ها و استنباط‌های مسئله اصلی کشور ماست. یک عده با قرائت خاصی بر صندلی‌های قدرت تکیه می‌زنند و به رقیب خود عنوان دشمن، منحرف و بی‌دین می‌دهند. یک عده نیز در مقابل، طرف مذکور را غاصب می‌نامند. ما بایستی در حاکمیت تکلیف خود را با تحول روشن سازیم. برخی‌ها نمی‌خواهند تحول را بپذیرند.

امروز مسائلی چون پیوستن به FATF و تصویب لوایح چهارگانه مطرح است. عده‌ای به دنبال منزوی ساختن کشور هستند و می‌خواهند 80 میلیون نفر جمعیت را وارد یک قفس کنند. از نظر من این کار شدنی نیست. در این زمینه تفکرات به دو دسته قابل تقسیم است، یک دسته تنها بر مقاومت پافشاری می‌کنند اما دسته دیگر گزینه تعامل و همفکری را مطرح می‌سازند. بایستی با دنیا سخن بگوییم و با منطق خودمان با دنیا گفت‌وگو کنیم. بسیاری از کشورهای دنیا مشغول زندگی هستند. یک جامعه عاری از خشونت و بدی و پلیدی بسازیم».

وی افزود:«امام نامه‌ای به گورباچف نوشت و بیان کرد که ما دارای فلسفه غنی هستیم و نماینده خویش را آقای جوادی آملی به عنوان یک فیلسوف معرفی کرد. امام ترسی برای مناظره علمی و فلسفی نداشت. شهید استاد مطهری نیز بیان کرد که اگر در فرهنگ و علم کشور قدرت داشته باشم، یک استاد مارکسیست را برای تدریس دیالکتیک و مارکسیسم به دانشگاه تهران می‌آورم و خود مباحث او را نقد می‌کنم. اما اکنون ما تحمل یک استاد دانشگاه مسلمان را نداریم».

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала