7 داعشی در مالزی دستگیر شدند

© Sputnik / Artur Gabdrahimov / ورود به گالری تصاویر7 داعشی در مالزی دستگیر شدند
7 داعشی در مالزی دستگیر شدند - اسپوتنیک ایران
Telegram
پلیس مالزی خبر از دستگیری 7 تن به اتهام ارتباط با گروه های تروریستی و تلاش برای طراحی حملات تروریستی در خاک این کشور داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نوداد، پلیس مالزی روز دوشنبه از دستگیری 7 تن به اتهام ارتباط با گروه های تروریستی و تلاش برای طراحی حملات تروریستی در خاک این کشور خبر داد. «محمد فوزی هارون» رئیس پلیس مالزی در بیانیه ای گفت: این مظنونان شامل 5 شهروند مالزی و 2 شهروند فیلیپین، از 19 تا 28 نوامبر در جریان چندین عملیات در ایالت های مختلف بازداشت شده اند.

در میان دستگیر شدگان یک فرد 28 ساله از ایالت کلانتان است که از راه فروش عسل امرار معاش می کرد. وی دستوراتی از یک رهبر شبه نظامی اهل مالزی که در سوریه مستقر است، برای حملات در خاک آن کشور دریافت کرده است. به گفته مقامات، به وی برای حمله در خاک مالزی دستور داده شده است و این فرد دستوراتی از «آکل زینال» دریافت کرده است.

به گفته پلیس مالزی، آکل زینال اصلی ترین سرکرده مالزیایی شبه نظامیان است که برای گروه داعش* در سوریه عضوگیری می کند. یکی دیگر از مظنونان، مهندس 52 ساله ای است که 14 هزار رینگیت (حدود 3 هزار و 350 دلار) به «محمد وندی محمد» یک مالزیایی مستقر در سوریه برای حملات داده است.

یکی از مظنونان فیلیپینی بازداشتی مرد 45 ساله و عضو گروه تروریستی ابوسیاف* در فیلیپین است. رئیس پلیس مالزی گفت این مظنون در دستکم سه مورد آدم ربایی در جنوب فیلیپین و ایالت صباح در مالزی نقش داشته است.

* گروه ممنوعه در روسیه

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала