ترکیه سرکنسول عربستان را به مشارکت در قتل خاشقجی متهم کرد

© AP Photo / Emrah Gurelترکیه سرکنسول عربستان را به مشارکت در قتل خاشقجی متهم کرد
ترکیه سرکنسول عربستان را به مشارکت در قتل خاشقجی متهم کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس بخش روابط عمومی دولت ریاست جمهوری ترکیه: سرکنسولگری عربستان در ترکیه در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی دست داشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی، فخر الدين التون، رئیس بخش روابط عمومی دولت ریاست جمهوری ترکیه گفت: سرکنسولگری عربستان در ترکیه در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی دست داشته است.

وی خاطرنشان کرد که آنکارا از پاسخ عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، به درخواست ناظران ترکیه برای استرداد افرادی که در قاتل روزنامه نگار مشارکت داشتند، ناامید شده است.

طبق گفته آلتون، تقاضای استرداد قاتلان خاشقجی شانس خوبی برای ریاض است تا به جامعۀ جهانی نشان بدهد که آماده است همه حقایق این قتل را افشا کند.

جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала