ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

انتشار فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقجی

© AP Photo / Hasan Jamaliانتشار فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقجی
انتشار فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقجی - اسپوتنیک ایران
شبکه سی‌ان‌ان متن فایل صوتی آخرین لحظات زندگی روزنامه‌نگار منتقد سعودی و مکالمات وی با عاملان قتلش را منتشر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی "سی ان ان" فایل صوتی آخرین لحظات زندگی "جمال خاشقجی" روزنامه نگار منتقد سعودی و مکالمه او با عاملان قتلش را منتشر کرد.

فیلم مستندی از قتل خاشقجی ساخته می شود+ تصاویر - اسپوتنیک ایران
فیلم مستندی از قتل خاشقجی ساخته می شود+ تصاویر
سی ان ان اعلام کرد که این همان متنی است که سازمان سیا آن را از روی فایل صوتی که مقامات ترکیه آن را ترجمه کرده و در اختیار آمریکا گذاشته‌اند به دست آورده است و در اختیار دیگر مقامات از جمله سناتورهای آمریکایی نیز قرار داده شده است.

"نمی توانم نفس بکشم" آخرین جمله "خاشقجی" پس از اینکه به او حمله ور شده اند، بوده.

بر اساس این گزارش، خاشقجی زمانی که دوم اکتبر گذشته وارد کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه شد، به سرعت متوجه جو غیرعادی شده و با تعجب از فردی آشنا پرسیده بود که او در آنجا چه می‌کند.

طبق فایل صوتی ضبط شده از این لحظات، صدایی که گفته می‌شود متعلق به «ماهر عبدالعزیز المطرب» مامور اطلاعاتی سعودی است، به خاشقجی گفته بود که او باید «به کشورش بازگردد» و خاشقجی در پاسخ به وی گفته که آنها نمی‌توانند چنین کاری را انجام دهند و افرادی در بیرون کنسولگری منتظر او هستند، اشاره او به همسرش بوده که خارج از کنسولگری در انتظار او بوده است.سپس بدون هیچ دیالوگ اضافه‌ای چند نفر به خاشقجی حمله می‌کنند و صداهایی که از فایل صوتی شنیده می‌شود نشانگر این است که وی در زمان کوتاهی پس از حمله در تقلا برای نفس کشیدن است.

متن فایل صوتی همچنین صداهای مربوط به تکه تکه شدن جسد خاشقجی را هم در حالی که عوامل این صحنه به هم توصیه می‌کنند به موسیقی گوش بدهند، نشان می‌دهد.

طبق این متن، همچنین چند تماس نیز در این بین رد و بدل شده است که مقامات ترکیه می‌گویند این تماسها با مقامات ارشد در ریاض رد و بدل شده است.

بر اساس متن پیاده‌ شده از این فایل صوتی، «محمد الطبیقی» کالبدشکاف همراه تیم عملیات، با همکاری دیگر افراد حاضر اقدام به تکه تکه کردن جسد جمال خاشقجی کرده و از آنها خواسته بود در حین کار «به موسیقی گوش کنند».

این گزارش در ادامه می‌گوید که متن اصلی این فایل صوتی توسط مقامات اطلاعاتی ترکیه به دست آمده اما مقامات ترکیه نگفته‌اند که آنها چگونه به این فایل صوتی دست یافته‌اند.

این افشاگری‌ها روایت اولیه سعودیها از قتل خاشقجی را که این حادثه را اقدامی خودسرانه اعلام کرده بودند، زیر سوال می برد.

 

 

 

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала