عواقب اعزام کشتی های جنگی به دریای سیاه

© Sputnik / Alexander Natruskin / ورود به گالری تصاویرآلکسی پوشکوف عضو شورای فدراسیون روسیه
آلکسی پوشکوف عضو شورای فدراسیون روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
چه خواهد شد اگر کشتی های آمریکا وارد دریای سیاه بشوند؟

به گزارش اسپوتنیک، آلکسی پوشکوف عضو شورای فدراسیون روسیه اعلام داشت که فراخوان سناتور جان باراکو جهت اعزام کشتی های جنگی نیروی دریایی آمریکا و ناتو به دریای سیاه منجر به تشدید درگیری خواهد شد.

پوشکوف در صفحه خود در « توییتر» نوشت:«باراکو باید آرام بگیرد و به وضع محیط زیست در «وایومینگ» خودش بپردازد. فایده اش بیشتر خواهد بود».

به عقیده پوشکوف اعزام کشتی های جنگی به نزدیکی سواحل روسیه یک اقدام پوچ و بی معناست.

شلیک موشک های روسی کالیبر در دریای سیاه - اسپوتنیک ایران
شلیک موشک های روسی کالیبر در دریای سیاه

پوشکوف در ادامه گفت:«اگر آمریکا می خواهد ما را وادار کند از مرزهای آبی خود دفاع نکنیم دچار اشتباه شده است. اگر می خواهند ما را بترسانند، ما نمی ترسیم. اینطور خواهد شد که ناوگان را باید برگردانند و ناوگان سرافکنده برخواهد گشت. اینجور کارها نادانی است».

چندی پیش، سناتور جان باراکو، از آمریکا و ناتو خواست به «عملیات خشونت آمیز روسیه» نسبت به اوکراین جواب مناسبی بدهند. به عقیده این سناتور، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه «شخصی است که از دیدگاه زور عمل می کند».

وی گفت:«« کلمات» برای ولادیمیر پوتین بی اهمیت هستند. عملیات برای او مهم است. به نظر من ما باید گام های فعالتری در این رابطه برداریم».

سناتور آمریکایی پیشنهاد کرد برای نمایش قدرت در این زمینه کشتی های جنگی آمریکا و ناتو به دریای سیاه اعزام شوند.  افزون بر آن، باید سیستم های پدافند هوایی و تسلیحات ضدکشتی به اوکراین ارسال شوند. باراکو لغو دیدار ترامپ با پوتین در اجلاس سران «جی20» در آرژانتین را تصمیم درستی نامید.

در مسکو نقض مرزهای آبی روسیه توسط کشتی های جنگی اوکراین را یک اقدام تحریک آمیز مرتبط با سطح پایین محبوبیت پطر پروشنکو در آستانه انتخابات نامیدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала