ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سناتور کنگره آمریکا: ولیعهد عربستان 'روانی' است

© REUTERS / Bandar Algaloud/Courtesy of Saudi Royal Courtسناتور کنگره آمریکا: ولیعهد عربستان 'روانی' است
سناتور کنگره آمریکا: ولیعهد عربستان 'روانی' است - اسپوتنیک ایران
لیندسی گراهام، پس از شنیدن گزارش قتل خاشقاجی ولیعهد عربستان را خطرناک و روانی نامید.

به گزارش اسپوتنیک، لیندسی گراهام سناتور برجسته امریکا در کنگره آمریکا پس از شنیدن گزارش جینا هسپل، رییس سازمان سیا در خصوص پروسه قتل جمال خاشقچی، محمد بن سلمان را "روانی و خطرناک" نامید. 
نمای شهر  واشنگتن - اسپوتنیک ایران
ظاهر شدن خیابانی به نام خاشقجی در واشنگتن
رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، در یک جلسه محرمانه، گزارش و نظرات خود درباره نحوه قتل جمال خاشقچی برای سناتورها در کنگره اعلام نمود. 
سناتور گراهام رو به خبرنگاران گفت:"محمد بن سلمان از نقشه قتل جمال خاشقچی پیشاپیش خبر داشته است، او «روانی و خطرناک» است.
وی در این خصوص گفت: "من بن سلمان را در حد یک شریک قابل اعتماد برای امریکا نمی‌بینم… تلاش خواهم کرد که در کنار همکارانم بیانیه ای تهیه کنیم که در آن محمد بن سلمان را یک تهدید ارزیابی کنیم که می تواند باعث بحران در منطقه شود… من نمی توانم از فروش تسلیحات (به عربستان) تا زمانی که ولیعهد کنترل نشود، حمایت کنم". 
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала