ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

زیردریایی اتمی ولادیمیر روسیه به دریا انداخته شد + عکس

© Sputnik / Semyon Vasilyev / ورود به گالری تصاویرزیردریایی اتمی ولادیمیر به دریا انداخته شد + عکس
زیردریایی اتمی ولادیمیر به دریا انداخته شد + عکس - اسپوتنیک ایران
برای نخستین بار، زیردریایی هسته ای جدید روسیه با نام "شاهزاده ولادیمیر" پس از مراحل تولید در کارخانه برای آزمایش به دریا انداخته شد.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نویسنده وبلاگ bmpd، زیردریایی اتمی ولادیمیر روسیه برای ازمایش، به دریا انداخته شد. 
این زیردریایی تحت پروژه "بوری آ" ساخته شده است، در 17 نوامبر 2017 از بخش مونتاژ به بخش آزمایش ارسال گردید. برنامه ریزی برای انتقال این زیردریایی به نیروی دریایی روسیه در سال 2019 انجام خواهد شد و این زیردریایی به ناوگان شمالی خواهد پیوست.
پروژه ساخت "شاهزاده ولادیمیر" در سال 2012 آغاز شد. در مجموع هشت زیردریایی باید در کارخانه سوماش ساخته شوند. پروژه بوری آ، در حال حاضر دارای سه زیردریایی "یوری دولگا روکی"، "الکساندر نوسکی"، "ولادیمیر ماناماخ" می باشد. 
ساخت زیردریایی "شاهزاده ولادیمیر"، "شاهزاده اولگ"، "ژنرال سووروف"، "امپراتور الکساندر سوم"، "شاهزاده پوژارسکی") از دیگر پروژه های طرح بوری آ می باشد. 

 

 

پیش از این در خبرها آمده بود که "ولادیمیر لپین" مدیرعامل شرکت دولتی «تک.ماش» (تکنوماشین) روسیه اعلام کرد که متخصصان این شرکت در حال کار به روی نسل جدیدی از تسلیحات ضدزیردریایی هستند.
این مقام روس گفت: «در حال حاضر روی نمونه‌های جدید و توسعه یافته‌ای از تسلیحات ضدزیردریایی کار می‌شود که به خاطر ویژگی‌های خاص خود، بر بمب‌های هوایی "زاگون-2ایی" برتری قابل توجهی دارد»
بمب "زاگون-2ایی" طراحی شده تا زیردریایی‌هایی که در عمق 600 متری قرار داشته و همچنین زیردریایی‌هایی که در مناطق کم آب و عمیق دریایی قرار دارند را هدف قرار دهد. محدوده تشخیص هدف نیز تا 450 متر است. در حالیکه طراحان تسلیحات نظامی موفق شده‌اند میزان کارایی و نابودی این نوع سلاح را در مقایسه با نمونه‌های قبلی به میزان سه برابر افزایش دهند. ضمن اینکه هزینه‌های انجام این وظایف نظامی نیز به یک سوم کاهش یافته است.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала