ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

توقف صادرات گاز ایران به عراق

© Sputnik / Mihail Voskresenskijتوقف صادرات گاز ایران به عراق
توقف صادرات گاز ایران به عراق - اسپوتنیک ایران
صادرات گاز ایران به عراق از روز سه شنبه و پس از وقوع زمین لرزه در غرب ایران، متوقف شد.

چینی ها در پارس جنوبی - اسپوتنیک ایران
معدن بزرگ گاز ایران در دست چینی ها
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، صادرات گاز ایران به کشور عراق از روز سه شنبه و پس از وقوع زمین لرزه در و آسیب دیدن خط لوله انتقال گاز، برای مدت چند روز متوقف شده است.

به‌گفته وزارت برق عراق، قطع صادرات گاز ایران شبکه برق عراق را از 2500 مگاوات برق محروم می‌کند.

مقامات ایرانی به وزارت برق عراق اطلاع داده‌اند که ارسال گاز طی چند روز آینده پس از انجام تعمیرات خط لوله از سر گرفته خواهد شد.

این خط لوله گاز مورد نیاز چند نیروگاه اصلی عراق از جمله دو نیروگاه در شرق بغداد و یک نیروگاه‌ در شرق استان دیاله در نزدیکی مرز ایران را تأمین می‌کند.

وزارت نفت عراق گفته سوخت مورد نیاز این نیروگاه‌ها را تأمین‌ خواهد کرد، اما ممکن است در نتیجه توقف صادرات گاز ایران مواردی از قطعی برق در این استان‌ها رخ بدهد.

ایران که دارای ذخایر عظیم گازی و نفتی است، همچنین مقادیر کمی گاز به ترکیه صادر می‌کند، اما با افزایش مصرف داخلی حفظ روند صادرات گاز ایران با دشواری مواجه شده است.

دولت آمریکا گفته عراق تا زمانی که پول گاز وارداتی از ایران را به‌دلار نپردازد، می‌تواند تا 45 روز به خرید گاز از این کشور ادامه دهد. مقامات عراقی گفته‌اند، به‌دنبال تمدید معافیت‌ها از تحریم‌های ایران هستند زیرا به زمان بیشتری برای یافتن منابع جایگزین تأمین انرژی نیاز دارند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала