فراخوان رهبر ایران برای افزایش قدرت ارتش

© AP Photo / Office of the Iranian Supreme Leaderخامنه ای به افزایش قدرت ارتش ایران فرا خواند
خامنه ای به افزایش قدرت ارتش ایران فرا خواند - اسپوتنیک ایران
Telegram
آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه از ضرورت تقویت بنیه نظامی کشورش و بالا بردن قدرت رزمی نیروهای مسلح ایران سخن گفت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، خامنه ای در دیدار با فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: هر چه می‌توانید توانایی‌ها و آمادگی‌های خود را افزایش دهید تا دشمنان ایران حتی جرأت تهدید ملت بزرگ را نداشته باشند.
رهبر ایران افزود: جمهوری اسلامی قصد آغاز جنگ با کسی را ندارد اما باید آن چنان توانایی‌های خود را افزایش دهید تا دشمن نه تنها از حمله به ایران بیمناک و هراسان باشد بلکه به برکت همبستگی، اقتدار و حضور مؤثر نیروهای مسلح در میدان، سایه تهدید نیز از سر ملت ایران دور شود.
آیت الله خامنه ای پیشتر در همایش یکصد هزار نفری بسیجیان در ورزشگاه آزادی تهران گفته بود: تحریم اقتصادی، شکننده‌تر از اقتصاد ملی ماست؛ اقتصاد ملی ما می‌تواند تحریم را شکست دهد و تحریم را شکست می دهیم و شکست تحریم، شکست آمریکاست و با شکست تحریم، آمریکا یک سیلی دیگر از ملت ایران باید بخورد.
هشتم ماه مه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала