جزییات نامه ظریف به دادستان کل کشور درباره پولشویی

© AFP 2022 / Maxim Malinovsky جزییات نامه ظریف به دادستان کل کشور درباره پولشویی
جزییات نامه ظریف به دادستان کل کشور درباره پولشویی - اسپوتنیک ایران
Telegram
نامه 12 صفحه ای ظریف به دادستان کل کشور رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، رئیس دفتر دادستان کل کشور ایران علی اکبر درباره ارسال نامه محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران به دادستانی کل کشور گفت: نامه دکتر ظریف در موعد مقرر به دادستانی کل ارسال شده و طبیعتا در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه این نامه در 12 صفحه به دادستانی کل کشور ارسال شده است، افزود: بخشی از این نامه مربوط به مسایل کلی پولشویی است و بخشی مربوط به مسایلی همچون نظر ایشان در بحث فرمان هشت ماده‌ای است. بخشی هم راجع به مصاحبه ایشان و بخشی هم مربوط به مواضع دیگران است که نسبت به موضوع داشته‌اند.

در پی اظهارات اخیر ظریف در مورد وجود فساد پولشویی در کشور و تاکید بر اهمیت مبارزه با آن، گفته شد که دادستان کل کشور ایران در نامه‌ای از ظریف خواسته است که مستندات خود در مورد موضوع پولشویی را در اختیار قوه قضائیه قرار دهد.

پیش از این در خبر ها آمده بود که حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده اصولگرای مجلس گفته است طرح استیضاح وزیر امور خارجه از سوی برخی از نمایندگان تدوین و روز سه شنبه به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم می شود. این طرح در واکنش به اظهارات ظریف درباره وجود پولشویی در ایران، تدوین شده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала