مخالفت‌ شدید آفریقاییان با سفر بن‌سلمان به آفریقا

© AP Photo / Hassan Ammarمخالفت‌های آفریقاییان با سفر بن‌سلمان به آفریقا
مخالفت‌های آفریقاییان با سفر بن‌سلمان به آفریقا - اسپوتنیک ایران
Telegram
در تونس، الجزایر، مصر و موریتانی، شاهد مخالفت‌های مردمی با سفر محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به این کشورها هستند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل ازتسنیم، شهروندان و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی در برخی کشورهای عربی شامل آفریقا خواستار برگزاری تظاهرات در مخالفت با سفر بن سلمان شده‌اند.
شبکه المیادین در گزارشی آورده است اعتراضات مردمی در تونس، موریتانی و الجزایر به سفر محمد بن سلمان به این کشورها همچنان ادامه دارد.
ولیعهد عربستان - اسپوتنیک ایران
تعویض شاهزاده ها در عربستان
در تونس اتحادیه روزنامه‌نگاران، در بیانیه ای اقدام عربستان علیه ملت یمن اشاره کردند و تاکید کرد سفر بن سلمان با هدف پاک کردن پرونده خونین بن سلمان از جمله ترور جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی در استانبول است. به عقیده آنها، که بن سلمان خطری برای امنیت و صلح و دشمن واقعی آزادی بیان به شمار می‌رود.
روزنامه نگاران تونسی، قصد دارند دست به تحرکاتی در مقابل سفارت سعودی در تونس بزنند و اعتراض خود را به سفر بن سلمان نشان دهند.
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала