دلیل شک ترامپ در گرمایش جهانی

© AP Photo / Evan Vucciدلیل شک ترامپ در گرمایش جهانی
دلیل شک ترامپ در گرمایش جهانی - اسپوتنیک ایران
Telegram
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پدیده گرمایش جهانی شک دارد چون پیش بینی می شود هوا در کشور وی به زودی سرد شود.

به گزارش اسپوتنیک، انتظار می رود امروز هوا در شمال شرقی امریکا بطور محسوس سرد شده و دمای هوا به پایین تر از میزان معمول در این وقت سال برسد. مثلا انتظار می رود دمای هوا در بوستون و فیلادلفیا به 9 درجه زیر صفر و در نیویورک به 7 درجه زیر صفر برسد.
ترامپ در توئیتر خود نوشت:" موج خشن و طولانی سرما می تواند همه رکوردها را بشکند. گرمایش جهانی چه شده است؟"
جمهوری خواهان آمریکا و ترامپ در درستی نظریه تغییر آب و هوای جهان و گرمایش جهانی شک دارند. طبق این نظریه دمای هوا در جهان در قرون اخیر در نتیجه تعدادی از عوامل افزایش می یابد که بسیاری از این عوامل در رابطه با فعالیت انسان هستند. نوسانات شدید آب و هوایی از جمله گرم شدن و سرد شدن غیرعادی هوا مغایر این نظریه نیست. دانشمندان معتقدند بر اساس برخی از پدیده های طبیعی که گاهی رخ می دهند نمی توان درباره کل نظریه گرمایش جهانی قضاوت و نتیجه گیری کرد.

Хвоя и шишки сибирского кедра - اسپوتنیک ایران
دانشمندان روس آثار گرمایش جهانی را در درختان سدر در تبت کشف کردند

گفتنی است که استیون هاوکینگ، فیزیکیدان مشهور بریتانیایی چندی پیش قبل از مرگ خود اعلام کرده با افزایش گرمای زمین این سیاره شبیه به ونوس خواهد شد.
استیون هاوکینگ هشدار داد در صورت ادامه گرمایش زمین، هوای سیاره خاکی به حد غیر قابل تحملی گرم خواهد شد.
هاوکینگ پیش از این اعلام کرده بود تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از توافقنامه تغییر آب و هوای پاریس به ضرر کره زمین است. او در یکی از اظهارنظرهای خود ، پیش بینی کرد اگر انتشار گازهای گلخانه ای متوقف نشود در آینده زمین شبیه سیاره ونوس با دمای 460 درجه سانتیگراد خواهد شد.ونوس دومین سیاره نزدیک به خورشید است و ٤ میلیارد سال قبل شباهت بسیار زیادی به زمین داشته است.
این سیاره تا 2 میلیارد سال قبل قابلیت حفظ حیات را داشته است. به طوری که در سطح آن آب وجود داشته و دمای آن مشابه زمین بوده است.
تجمع گازهای گلخانه ای اقیانوس های این سیاره را خشکاند و آن را به سیاره داغ فعلی تبدیل کرد که بادهایی با سرعت 300 کیلومتر برساعت در آن می وزد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала