سامانه آمریکایی به جای روسی برای ترکیه

© Sputnik / Ministry of Defence of the Russian Federation / ورود به گالری تصاویراس 400
اس 400 - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا چه پیشنهادی برای جایگزینی سامانه پدافند هوایی روسیه مطرح خواهد کرد؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی «سی ان بی سی»، وزارت دفاع آمریکا در حال بررسی  این موضوع در کنگره است که برای جایگزین کردن اس-400 روسی چه چیزی به ترکیه پیشنهاد کند.

شبکه تلویزیونی نامبرده گزارش داد که دست کم 13 کشور از جمله عربستان سعودی، قطر، مراکش،مصر،ویتنام و عراق با وجود خطر تحریمی از سوی آمریکا خواهان دریافت سامانه پدافند هوایی اس-400 روسیه هستند.

اعتراف آمریکایی ها: روسیه قویترین سامانه موشکی جهان را دارد - اسپوتنیک ایران
اعتراف آمریکایی ها: روسیه قویترین سامانه موشکی جهان را دارد

شایان ذکر است که ایالات متحده مطابق با قانون «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم ها» کشورهای دیگر را از خرید تسلیحات روسی برحذر می دارد، به ویژه خرید سامانه های اس-300 و اس-400 و تهدید میکند در غیر اینصورت آن کشورها با تحریم های سختی روبرو خواهند شد.

آمریکا برای جایگزین کردن سیستم های پدافند هوایی روسیه  پیشنهاد می کند تسلیحات ساخت آمریکا به آن کشورها فروخته شود. دولت آمریکا اعلام کرد که توانسته مانع از اجرایی شدن قراردادهای دفاعی روسیه به ارزش چند میلیارد دلار بشود.

سخنگوی پنتاگون اعلام کرد:«آمریکا یکبار دیگر «عواقب جدی» خرید سامانه پدافند هوایی روسیه برای مناسبات دو کشور را به همکاران ترکیه ای یادآور شد.

تحویل سامانه اس-400 بر اساس واگذاری وام به ترکیه در دسامبر سال 2017 به امضا رسید. بخشی از قیمت این قرارداد را ترکیه پرداخت کرده است و بخش دیگر آن به حساب وام دفاعی فدراسیون روسیه پرداخت می شود.

سرگی چمزوف رئیس شرکت «روس تخ» اعلام نمود که قرار است 4 اس-400 به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون دلار به ترکیه تحویل داده شود. وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که استقرار سامانه پدافند هوایی اس-400 در اکتبر سال 2019 در ترکیه آغاز خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала