ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مرگ بیش از 40 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف آمریکا به دیرالزور

© Sputnik / Mohammad Maaroufبیش از 40 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف آمریکا به دیرالزور کشته شدند
بیش از 40 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف آمریکا به دیرالزور کشته شدند - اسپوتنیک ایران
خبرگزاری صنعا از کشته شدن بیش از 40 زن و کودک در حمله هوایی ائتلاف آمریکا به دیرالزور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صنعا، بیش از 40 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف آمریکا به دیرالزور کشته شدند. پیش از این در روز پنج شنبه، آژانس گزارش داد که در اثر حملات هوایی ائتلاف بین المللی، 23 غیرنظامی در روستایی در شرق استان دیرالزور زخمی شدند.

ریاض پایتخت عربستان سعودی - اسپوتنیک ایران
صرفنظر کردن ائتلاف عربی از کمک آمریکا

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس با اشاره به منابع محلی، "40 غیرنظامی، بیشتر شامل زنان و کودکان، در نتیجه حملات هوایی ائتلاف بین المللی در روستایی در شرق استان دیرالزور، جان خود را از دست دادند."
این ائتلاف به طور منظم به شهرها و روستاهای اطراف استان دیرالزور حمله می کند. رسانه های سوریه بارها گزارش تلفات غیرنظامیان و استفاده از فسفر سفید توسط ائتلاف در حملات هوایی مشاهده شده است. مقامات سوریه از سازمان ملل متحد خواستند تا ائتلاف اقدامات علیه غیرنظامیان را متوقف کنند. نماینده پنتاگون دراینباره اظهار داشت که ائتلاف آمریکا نوع مهمات مورد استفاده در سوریه را افشا نمی‌کند، اما این مهمات با استانداردهای بین المللی مطابقت دارند. از سال 2014، ایالات متحده و متحدان آن عملیاتی را علیه داعش(گروه تروریستی ممنوعه در روسیه) در سوریه و عراق آغاز نموده‌اند. این عملیات در سوریه بدون رضایت مقامات رسمی این کشور انجام می شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала