ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنید لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل

آیا مقامات سوریه به خواسته آمریکا عمل خواهند کرد؟

© AP Photo / Hassan Ammarآیا مقامات سوریه به خواسته آمریکا عمل خواهند کرد؟
آیا مقامات سوریه به خواسته آمریکا عمل خواهند کرد؟ - اسپوتنیک ایران
ایالات متحده امیدوار است مقامات سوریه از ایران درخواست کنند گروه های نظامی خود را از خاک این کشور خارج سازند چون از لحاظ فنی خود آنها از گروه های نظامی ایران را دعوت کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه دیروز در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرده و اضافه نمود انجام این کار (درخواست خروج ایران) از نقطه نظر ادای سهم در روند سیاسی حل و فصل اوضاع در سوریه برای دولت این کشور مهم است اما مسلماً ختمی نمی باشد.
پیشتر جیمز جفری همچنین خاطرنشان کرد ایالات متحده تلاش می ورزد روسیه را به ضرورت خروج نیروهای ایران از سوریه قانع کند. وی گفت:" ما نمی بینیم که حضور نیروهای ایرانی درسوریه و امکانات آنها برای توسل به زور از جمله استفاده از موشک های دارای برد کوتاه که می توانند دیگر کشورها را تهدید کنند، به نفع کسی باشد. وظیفه ما اینست که همه از جمله روسیه را قانع کنیم که خروج نیروهای ایرانی بهترین روش برای تامین نتیجه صلح آمیز، ثبات و امنیت نه فقط در سوریه بلکه در سراسر منطقه است".
یادآور می شود چندی پیش فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه ابراز امیدواری کرده بود که روسیه مانعی برای حملات هوایی اسرائیل به مواضع ایران در سوریه ایجاد نکند. وی گفته بود دولت این کشور از ارتش روسیه انتظار دارد تا رویکرد مثبت خود را در قبال اسرائیل ادامه داده و به ارتش این کشور اجازه دهد با حملات هوایی خود به مواضع ایران در سوریه، مانع از گسترش نفوذ ایران در نزدیکی مرزهای اسرائیل شود.
اسرائیل با ادعای اینکه ایران با پیشبرد سیاست خود بر آن است تا به طور درازمدت در سوریه حضوری نظامی داشته و بر نفوذ خود در این کشور بیفزاید، به حریم سوریه تجاوز کرده است این در حالی است که ایران با درخواست دولت سوریه در این کشور حضوری مستشاری دارد.
هدف اصلی اسراییل و آمریکا از این حملات کمک به داعش و دیگر تروریست های حاضر در سوریه است تا بلکه مانع نابودی آنها شوند.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала