ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

در وزارت نفت ایران چه‌خبر است؟

© AP Photo / Ronald Zakدر وزارت نفت ایران چه‌خبر است؟
در وزارت نفت ایران چه‌خبر است؟ - اسپوتنیک ایران
مشخص نیست دلیل عجله معاونان بازنشسته وزیر نفت ایران برای امضای احکام دقیقه نودی چیست و آیا این احکام جدید که تنها چندروز قبل از شروع به کار معاون جدید وزیر در بخش مربوطه صادر شده، مورد قبول مقام مسئول جدید خواهد بود؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، صدور حکم از سوی مدیرعامل یک شرکت و یا مدیر یک بخش برای زیرمجموعه، روالی معمول و بر مبنای بوروکراسی اداری رایج در تمامی سازمان‌ها است اما وقتی مدیری آخرین روزهای کاری خود را می‌گذراند، امضای پای احکام جدید از سوی وی، می‌تواند شبهه‌برانگیز باشد. وقتی تعداد احکام صادرشده در روزهای پایانی مدیریت یک فرد (یا افرادی)، یعنی زمانی که امضای وی فقط تا چندروز دیگر در آن سمت حقوقی اعتبار دارد، زیاد می‌شود، شبهات در این موارد بیشتر و بیشتر خواهد شد.
طبق قانون منبع به‌کارگیری بازنشستگان در سازمان‌های دولتی، تنها 3 روز تا پایان مدیریت 210 مدیر دولتی در سازمانها و وزارتخانه‌های مختلف باقی مانده و در وزارت نفت نیز از 10 معاون وزیر نفت، 8 معاون وزیر طبق این قانون، باید جای خود را به جوان‌ترها بدهند.
بیست و ششم آبان ماه روز شنبه هفته آتی است و در واقع صبح روز شنبه، باید معاونان جدیدی به‌جای 8 معاون بازنشسته وزیر، بر سر کار حاضر شوند، ازاین‌رو، امروز آخرین روز کاری این 8 معاون وزیر نفت محسوب می‌شود.
در این بین، نکته جالبی که از صبح تا ظهر آخرین روز کاری این معاونان وزیر مشاهده می‌شود، صدور حکم‌های دقیقه نودی توسط آنها است.

عمان به دنبال کسب توافق آمریکا برای دریافت گاز ایران - اسپوتنیک ایران
عمان به دنبال کسب توافق آمریکا برای دریافت گاز ایران

حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران که یکی از مدیرانی است که باید طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تا سه روز دیگر تصدی پست مدیرعاملی شرکت ملی گاز را رها کند، با صدور حکمی قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ملی گاز را منصوب کرد.

همچنین، محمد‌مهدی رحمتی، معاون وزیر نفت در امور برنامه‌ریزی که طبق اخبار منتشرشده یکی از معاونان بازنشسته زنگنه است که باید تا روز 26 آبان‌ماه جای خود را به مدیران جوان‌تر بدهد، حکم جدیدی را صادر کرد. طبق اعلام وزارت نفت، محمدمهدی رحمتی، معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت در حکمی یاسر میرزایی را به‌عنوان مدیرکل بودجه، منابع و ارزیابی طرح‌ها منصوب کرد.
مشخص نیست؛ دلیل عجله این معاونان بازنشسته وزیر، برای امضای احکام دقیقه نودی چیست و آیا این احکام جدید که تنها چندروز قبل از شروع به کار معاون جدید وزیر در بخش مربوطه صادر شده، مورد قبول مقام مسئول جدید خواهد بود؟

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала