خرید هواپیماهای روسی منوط به صدور مجوز آمریکاست

© Photo / Wikipedia/Katsuhiko Tokunagaخرید هواپیماهای روسی منوط به صدور مجوز آمریکاست
خرید هواپیماهای روسی منوط به صدور مجوز آمریکاست - اسپوتنیک ایران
Telegram
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران اعلام کرد که خرید هواپیماهای روسی نیازمند صدور مجوز اوفک از سوی خزانه‌داری آمریکاست.

تکذیب فروش هواپیماهای مسافربری چینی به ایران - اسپوتنیک ایران
تکذیب فروش هواپیماهای مسافربری چینی به ایران
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم؛ مقصود اسعدی سامانی در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس ایران مبنی بر اینکه هواپیماهای روسی غیرایمن هستند و نباید از آنها در خطوط هوایی کشور استفاده شود، اظهار کرد: شرکت های هواپیمایی، هواپیمایی را به کار می گیرند که قطعا تاییدیه سازمان هواپیمایی کشوری را داشته باشد ضمن اینکه ایرلاین ها بایستی الزامات قانونی را رعایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ هواپیمایی به کار گرفته نمی شود مگر این‌که سازمان هواپیمایی کشوری ایمنی آنرا تایید کرده باشد، افزود: مهم‌ترین هدف ایرلاین ها این است که در خدمات رسانی به مردم دغدغه و نگرانی در این رابطه نداشته باشند.

وی با بیان این که روس‌ها به عنوان یک گزینه برای خرید هواپیما مطرح هستند، تصریح کرد: آنها فروش هواپیما به ایران را منوط به صدور مجوز اوفک از سوی خزانه داری آمریکا کرده اند. 10 تا 15 درصد هواپیمای سوخو قطعات آمریکایی است و به همین دلیل مشمول مجوز اوفک می شود، در واقع بدون این مجوز امکان فروش هواپیما به ایران وجود ندارد.

وی ادامه داد: مگر این‌که روس ها تغییراتی در تجهیزات و قطعات هواپیما ایجاد کنند تا دیگر برای فروش سوخو به ایران نیازی به مجوز اوفک نداشته باشند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران با تاکید بر اینکه به کارگیری هواپیماهای روسی در کشور قطعا منوط به این است که ایمنی آنها توسط سازمان هواپیمایی کشوری تایید شود، گفت: بعد از برجام مذاکراتی برای خرید هواپیما با چینی ها داشتیم اما هواپیما

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала