ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

احضار خبرنگار سوریه‌ای توسط اسرائیل بعلت پوشش خبری بلندی‌های جولان

© Depositphotos / Ivgaاحضار خبرنگار سوریه‌ای توسط اسرائیل بعلت پوشش خبری بلندی‌های جولان
احضار خبرنگار سوریه‌ای توسط اسرائیل بعلت پوشش خبری بلندی‌های جولان - اسپوتنیک ایران
خبرنگار سوریه‌ای توسط مقامات امنیتی اسرائیل بعلت پوشش خبری بلندی‌های جولان احضار شد.

به گزارش اسپوتنیک، تلویزیون دولتی Ikhbariya سوریه از احضار خبرنگار خود توسط مقامات امنیتی اسرائیل در ارتباط با پوشش اعتراضات علیه انتخابات در بلندی‌های جولان خبر داد.

اسرائیل حتی یک پناهنده از سوریه را قبول نخواهد کرد - اسپوتنیک ایران
اسرائیل حتی یک پناهنده از سوریه را قبول نخواهد کرد

روز سه شنبه ساکنین اسراییل، مقامات محلی را از نمایندگان شوراهای روستا تا شهرداران شهرهای بزرگ، از جمله اورشلیم، انتخاب کردند. در اين انتخابات براى اولين بار رأى گيرى در روستاهای دروازان در ارتفاعات جولان، که بسیاری از ساکنان آن پذیرش شهروندی اسرائیل را رد کرده و دارای محدودیت در اجازه اقامت هستند، برگزار مي شود. تظاهرکنندگان که وفاداری خود را به سوریه حفظ کرده و کنترل اسرائیل را بر بلندی‌های جولان به رسمیت نمیشناسند، با انتخابات مخالف هستند. پلیس اسرائیل از تجهیزات مخصوصی در برابر تظاهر کنندگان استفاده کرده است.
این تلویزیون همچنین اعلام کرد: نیروهای اشغالگر اسرائیل خبرنگار Ikhbariya را در بلندی‌های جولان ، پس از آن که تظاهرات شهروندان بلندی‌های جولان را در برابر انتخابات و همبستگی آنها را با میهن خود پوشش داد،برای پاسخگویی احضار کردند.
اسرائیل در جنگ شش روزه در سال ۱۹۶۷ بخش بزرگی از بلندی‌های جولان را تحت کنترل خود درآورده و در سال 1981 بصورت یکطرفه آنرا را به عنوان بخشی از خاک خود اعلام کرد. بلندی‌های جولان موضوع اصلی مناقشه اسرائیل و سوریه قبل از شروع جنگ داخلی در سوریه بوده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала