تنها روسیه از خروج مرکل از سیاست خوشحال می شود

© Sputnik / Alexey Vitvitskyتنها روسیه از خروج مرکل از سیاست خوشحال می شود
تنها روسیه از خروج مرکل از سیاست خوشحال می شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
روزنامه نگار آلمانی می نویسد که همه کشورهای اتحادیه اروپا به جز روسیه از استعفای مرکل از سیاست ناراضی هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مقاله روزنامه نگار روزنامه آلمانی Der Tagesspiegel کریستف فون مارشال، اینکه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، به زودی سیاست را ترک خواهد کرد، در سراسر جهان با نگرانی دیگر کشورها همراه است و تنها روسیه از این موضوع خوشحال می شود.

مرکل و پوتین - اسپوتنیک ایران
آنگلا مرکل در گذر زمان

به گفته وی، مرکل در سراسر جهان بسیار محبوب است و آلمان به عنوان یک شریک قابل اعتماد در حل و فصل اختلافات مختلف در جهان عمل می کند. علاوه بر این، آلمان چهارمین اقتصاد جهان و قدرت پیشرو در اتحادیه اروپا است. آلمان به طور مستقیم بر همسایگان و همتایانش تاثیر می گذارد.
به عقیده نویسنده خروج مرکل از سیاست، با نگرانی از دست رفتن تضمین ها و ثبات در جهان است. مرکل در طی این سالها توانست سهم بزرگی در حل انواع مشکلات اروپایی داشته باشد.
با این حال، فون مارشال اعلام می کند که تنها کشوری که از خروج صدراعظم آلمان از سیاست خوشحال می شود روسیه خواهد شد بود، زیرا مرکل تمامی اروپا را در خصوص تحریم های ضد روسیه متحد کرده است.
خبرنگار نشریه آلمانی بیلد با انتشار مقاله ای نسبت به دوستی آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان با ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهور روسیه و ترکیه انتقاد کرد.
این مقاله با تیتر "آیا مرکل باید دست پوتین و اردوغان را بگیرد؟" منتشر شد. این مقاله درباره عکس یادگاری سران کشورهای روسیه، آلمان، ترکیه و فرانسه در جریان نشست چهارجانبه سوریه در استانبول است که آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در بین ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان ایستاده است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала