سعودی ها اجازه بازرسی از چاه در کنسولگری خود را ندادند

© Sputnik / Alexander Vilf / ورود به گالری تصاویرسعودی ها اجازه بازرسی از چاه در کنسولگری خود را ندادند
سعودی ها اجازه بازرسی از چاه در کنسولگری خود را ندادند - اسپوتنیک ایران
Telegram
مقامات عربستان از دادن اجازه بازرسی پلیس ترکیه از یک چاه در داخل باغ ساختمان کنسولگری خود در استانبول در چارچوب تحقیقات درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی خودداری ورزیدند.

به گزارش اسپوتنیک این مطلب را روزنامه حریت ، چاپ ترکیه اعلام کرده است.
این در حالی است که هفته گذشته تیم تحقیقات قضایی در چارچوی کارگروه مشترک عربستان و ترکیه برای رسیدگی به پرونده قتل خاشقجی وارد این ساختمان شده و چند ساعت در آنجا به جستجو پرداخته بود.

آیا آمریکا در قتل خاشقجی دست داشته است؟ - اسپوتنیک ایران
آیا آمریکا در قتل خاشقجی دست داشته است؟

جمال خاشقجی نویسنده و روزنامه نگار 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد. عربستان سعودی مدعی شد که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد کرد. نام وی در لیست افراد تحت تعقیب بن سلمان، ولیعهد عربستان قرار داشت. از سوی دیگر، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در ابتدا تأکید کرد که وی از کنسولگری عربستان خارج نشده‌است. در روزهای آتی، منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که ارزیابی اولیه پلیس ترکیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده و تکه‌تکه شده‌است. به گفته شبکه الجزیره قتل جمال خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و کنسولگری جسد او را از ساختمان خارج کرده‌است. نیویورک تایمز به نقل از رئیس انجمن رسانه‌های عربی گفته‌ است که "مقام‌های ترکیه تکه‌ تکه شدن جسد خاشقجی را تأیید کرده‌اند".

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала