آخرین دقایق زندگی خاشقجی+ویدئو

© AP Photo / Virginia Mayoخاشقجی
خاشقجی - اسپوتنیک ایران
Telegram
شبکه تلویزیونی ترکیه آخرین دقایق زندگی خبرنگار سعودی را نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی «هابر» ترکیه آخرین روزهای زندگی خاشقجی را نشان داد. ورود او به استانبول، رفتنش به کنسولگری عربستان سعودی و ورود او به داخل کنسولگری.

مطابق با اطلاعات شبکه تلویزیونی نامبرده، 28 سپتامبر در ساعت 04.07 به وقت محلی، خاشقجی با پروازی از لندن همراه همسرش وارد استانبول شد.

در ساعت 09.29 خبرنگار همراه همسرش سوار تاکسی شدند تا به سرکنسولگری عربستان بروند. او گوشی خود را به همسرش داد.  پس از یکساعت و نیم او برگشت و به همسرش گفت که اسناد مربوط به طلاق او در سفر بعدی او به استانبول آماده خواهد شد. خاشقجی قرار بود در کنفرانس لندن شرکت کند، به این دلیل همان روز راهی لندن شد و شب 2 اکتبر به استانبول برگشت.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و نویسنده مشعور تبعه عربستان سعودی، سه شنبه دوم اکتبر برای انجام کارهای مرتبط با ازدواجش با نامزد اهل ترکیه خود، وارد کنسولگری عربستان سعودی در استانبول شد، ورودی که در نهایت به مرگی دردناک توسط مأموران امنیتی ارشد و نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی منتهی شد. حاکمان عربستان سعودی هرچند تمام مطالب درز یافته به رسانه‌ها مبنی بر قتل جمال خاشقجی را رد می‌کردند، اما در نهایت تحت فشار افشاگری‌های امنیتی و رسانه‌ای، در حالی که بیش از دو هفته منکر وقوع هر حادثه‌ای برای جمال خاشقجی در کنسولگری سعودی در استانبول بود، به کشته شدن وی داخل عمارت کنسولگری اعتراف کردند، اما نگفتند کشته شده و مدعی شدند بر اثر یک مشاجره مرده  است. با این همه فشار رسانه‌ها و افکار عمومی در سطح منطقه و جهان روی حاکمان عربستان سعودی برای افشای تمام ابعاد این رسوایی ادامه دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала