امتناع لندن از دادن ویزا به دیپلمات‌های روسیه

© AFP 2022 / Fabrice Coffriniامتناع لندن از دادن ویزا به دیپلمات‌های روسیه
امتناع لندن از دادن ویزا به دیپلمات‌های روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
انگلیس از صدور ویزا برای دیپلمات های روسیه امتناع می کند.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر یاکوونکو، سفیر روسیه در لندن اعلام کرد: انگلیس از صدور ویزا برای دیپلماتهای روسیه امتناع میکند.
سفیر روسیه در پاسخ به این سوال که چه کسی جایگزین دیپلمات های اخراج شده در ماه مارس را خواهند گرفت، گفت: "ما نمی توانیم جاهای خالی را پر کنیم، زیرا انگلیس از دادن ویزا به دیپلمات ها برای ورود به انگلستان اجتناب می کند". وی همچنین معتقد است برای پر کردن صندلی های خالی، لازم است روابط به حالت عادی خود بازگردانده شوند.

بزگترین رزمایش نظامی انگلیس برای مقابله با روسیه - اسپوتنیک ایران
بزگترین رزمایش نظامی انگلیس برای مقابله با روسیه

یاکوونکو با اشاره به اینکه این وضعیت نتیجه یک سیاست عمدی از طرف انگلستان است، افزود: تا کنون، ما از دولت انگلیس موضع غیرمسئولانه ای دیده ایم، به همین دلیل عملکرد سفارت ما که اکنون عملا خالی است، با مشکل مواجه است. شاید تا کنون ده ها کارمند این سفارت را ترک کرده باشند.
سفیر روسیه همچنین از لندن خواست تا سیاست خود را تغییر دهد و روابط خود با مسکو را در حوزه دیپلماتیک به حالت عادی بازگرداند. وی افزود: من فکر می کنم که هر دو کشور روسیه و انگلیس علاقه مند به تماس های دیپلماتیک عادی هستند.
گفتنی است روابط بین لندن و مسکو پس از جریان مسمومیت اسکریپال از حالت عادی خارج شده است.سرگئی اسکریپال، جاسوس بریتانیا و یولیا ، دخترش روز 4 مارس در شهر سالزبری بریتانیا مسموم شدند. طرف بریتانیایی ادعا می کند که دولت روسیه در مسمومیت اسکریپال با ماده А234 دست داشته است اما مسکو این اتهام را اکیدا رد می کند. به دنبال بریتانیا، تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین آمریکا، کانادا، نروژ، اوکراین ودیگر کشورها تصمیم گرفتند در رابطه با قضیه سالزبری دیپلمات های روسی را اخراج کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала