اتهامات نتانیاهو اشتباه است

© AP Photo / Sebastian Scheinerنتانیاهو
نتانیاهو - اسپوتنیک ایران
Telegram
اتهامات نتانیاهو در خصوص تأسیسات مخفی هسته ای ایران پوچ است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه سی بی اس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت اتهام زنی های تازه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل مبنی بر وجود تاسیسات مخفی هسته ای یاوه، پوچ و اشتباه است.

محمد جواد ظریف در گفت وگو با شبکه سی.بی.اس اظهار داشت:« نتانیاهو از سال 1992 دارد به ایران اتهام می زند. او در سال 1992 می گفت که ما (ایران) تا پنج سال دیگر ساخت یک بمب را به اتمام می رسانیم. در سال 1996 همچنان می گفت تا پنج سال دیگر. او حتی در کنگره آمریکا گفت که ایران به ساخت یک بمب اتمی نزدیک شده است».

اتهام جاسوسی وزیر پیشین اسرائیل برای ایران - اسپوتنیک ایران
اتهام جاسوسی وزیر پیشین اسرائیل برای ایران

وزیر امور خارجه کشورمان افزود:«اگر او نگران برنامه هسته ای ایران است، بهترین راه برای کسب اطمینان درباره آن، توافقی است که او سعی کرده، آن را تضعیف کند. زیرا برجام اجازه بازرسی های سرزده ای را که در دنیا انجام می شود، به آژانس بین المللی انرژی اتمی می دهد. ایران این بازرسی های سرزده را پذیرفت زیرا چیزی برای پنهان کردن نداشت.

اتهاماتی که نتانیاهو پیشتر مطرح کرده بود، توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی بررسی و رد شده است. او صرفا به دنبال ابهام افکنی است. به یاد دارید، او چند هفته پیش کنار دیمونا که کارخانه بمب سازی اسرائیل است، ایستاد و ایران را تهدید به نابودی کرد. او حالا می گوید که ایران آنها را به نابودی تهدید می کند. این ها یاوه گویی و پوچ است. او پیشتر در اشتباه بود و در این مورد نیز اشتباه می کند».

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала