ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واکنش ها به دوست داشتنی خواندن روحانی توسط ترامپ +عکس

© AP Photo / Manuel Balce Cenetaواکنش ها به دوست داشتنی خواندن روحانی توسط ترامپ +عکس
واکنش ها به دوست داشتنی خواندن روحانی توسط ترامپ +عکس - اسپوتنیک ایران
با گذشت تنها چند روز از توئیت ترامپ که روحانی را فردی دوست داشتنی می داند، موجی از واکنش های متفاوت کاربران در فضای مجازی منتشر شده است.

به گزارش اسپوتنیک، در حالی که روسای جمهور دو کشور ایران و آمریکا در این هفته در هشتاد و سومین نشست مجمع عمومی سالانه ی سازمان ملل شرکت کردند، دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه ٢٥ سپتامبر یک روز قبل از برگزاری سخنرانی خود و روحانی در حساب توئیتری خود نوشت:"علیرغم درخواست ها، برنامه ای برای دیدار با حسن روحانی رئیس جمهور ایران ندارم. شاید روزی در آینده. مطمئن هستم که او مردی ست دوست داشتنی."

اما وی از اینکه درخواست ها از سوی چه کسانی بوده سخنی به میان نیاورد.
در پی انتشار این توئیت روحانی نیز در مصاحبه ای گفت:" که او نیز برنامه ای برای نشست و دیدار با پرزیدنت ترامپ ندارد و هیچ درخواستی از سوی ایران در این زمینه مطرح نشده است و به طور طبیعی اگر کسی مایل به دیدار و گفتگو و پیشرفت در رابطه است، آن فرد از ابراز تحریم و تهدید استفاده نمی کند و همه ی قدرتش را علیه یک کشور دیگر به کار نمی گیرد. و نیز اعتقاد داریم، در نهایت شاید راه بهتری جز گفت و گو وجود ندارد."

 

بعلاوه کابران بسیار زیادی در شبکه های اجتماعی نظرات خود را به اشتراک گذاشتند، با توجه به این دیدگاه ها ی متفاوت میتوان اینگونه استنباط کرد که ترامپ فردی ست بسیار هوشیار و با سیاست های زیرکانه اش خود را به اهدافش نزدیک می کند، آنها گذشته ی موفق او را گواه بر این امر می دانند، و معتقدند اگرچه ترامپ حرف خود را غیرمستقیم بیان کرد اما برنامه ای برای دیدار با روحانی خواهد داشت. آنها حتی اتفاقات اخیر و نابسامانی های مربوط به بازار ارز را نیز زمینه ای برای مذاکره با ترامپ می دانند. تعدادی از کابران به ملاقات های پنهانی میان این دو کشور اشاره کردند که نتیجه ی این ملاقات ها در آینده ی نزدیک نمایان می شود. گروهی نیز دولت آمریکا را مورد خطاب قرار دادند که راه درستی پیش نگرفته، کشوری که مدعی حقوق بشر است چگونه بر قول خود نماند و تنها این مردم ایران هستند که متحمل ضرر می شوند.


تعدادی از کابران به ملاقات های پنهانی میان این دو کشور اشاره کردند و اظهار داشتند که نتیجه ی این ملاقات ها در آینده ی نزدیک نمایان می شود. گروهی نیز دولت آمریکا را مورد خطاب قرار دادند که راه درستی پیش نگرفته، کشوری که مدعی حقوق بشر است چگونه بر قول خود نماند و تنها این مردم ایران هستند که متحمل ضرر می شوند. نظر گروهی دیگر نیز بر اینست که چگونه می شود کسی را هم تروریست دانست هم دوست داشتنی، در ویژگی های شخصیتی ترامپ ثبات رفتاری وجود ندارد و او را متخصص جنگ روانی خواندند.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала