ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تماس نتانیاهو با پوتین پس از انتشار خبر ارسال اس 300 به سوریه

© AP Photo / Gali Tibbon/Poolتماس نتانیاهو با پوتین پس از انتشار خبر ارسال اس 300 به سوریه
تماس نتانیاهو با پوتین پس از انتشار خبر ارسال اس 300 به سوریه - اسپوتنیک ایران
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفتگوی تلفنی با نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو داشت.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر خبری کرملین در این خصوص اطلاع داد.
این گفتگو به پیشنهاد نتانیاهو صورت گرفت که یک بار دیگر در خصوص کشته شدن نظامیان روسی در سوریه ابراز همدردی کرد. رهبران دو کشور این حادثه را بحث و بررسی کردند با در نظر گرفتن این موضوع که اطلاعات ارائه شده توسط نظامیان اسرائیلی در خصوص اقدامات ناوگان هوایی شان با نتیجه گیری های وزارت دفاع روسیه منافات دارد.
در اطلاعیه کرملین آمده است: طرف روسی به این نتیجه رسیده است که در واقع اقدام نیروی هوایی اسرائیل دلیل اصلی این تراژدی بوده است.
پوتین در گفتگو با نتانیاهو تاکید کرد که تصمیم گرفته شده توسط روسیه برای تقویت امکانات نظامی نیروی های ضد موشکی سوریه درست بوده است. آنها قبل از همه برای مقابله با تهدیدات بالقوه علیه زندگی نظامیان روسی است.

وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала