فرمانده خدمه ايل-20 از اصابت موشك و وقوع آتش سوزى گزارش داده بود

CC BY-SA 2.0 / Dmitry Terekhov / Ilyushin IL-20فرمانده خدمه ايل-20 از اصابت موشك و وقوع آتش سوزى گزارش داده بود
فرمانده خدمه ايل-20 از اصابت موشك و وقوع آتش سوزى گزارش داده بود - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده خدمه ايل-20 از اصابت موشك و وقوع آتش سوزى در هواپيما گزارش داده بود و بعد از آن فرود اضطرارى هواپيما آغاز گردیده بود.

به گزارش اسپوتنیک، ژنرال ایگور کوناشینکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: فرمانده خدمه ايل-20 از اصابت موشك و وقوع آتش سوزى در هواپيما گزارش داده بود و بعد از آن فرود اضطرارى هواپيما آغاز گردیده بود.

فرمانده خدمه ايل-20 در مورد اصابت راکت به اسرائیلی ها پیغام داد ولی جنگنده های اسرائیلی خیلی دیرتر محل را ترک کردند. و تنها بعد از 50 دقیقه بعد تماس برقرار کردند.

به گفته کوناشینکوف جنگنده های اسرائیلی، هواپیمای ایل-20 را در لحظه ای که پدافند دفاع هوایی سوریه موشک شلیک کرد، پوشش داده بودند و خلبانان جنگنده های اف-16 اسرائیلی ممکن نبود ندانند که موشک اول هدف بزرگتر را مورد اصابت قرار می دهد.

وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала