ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ترس اسرائیل از واکنش روسیه نسبت به سقوط ایل 20

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi / ورود به گالری تصاویرترس اسرائیل از واکنش روسیه نسبت به سقوط ایل 20
ترس اسرائیل از واکنش روسیه نسبت به سقوط ایل 20 - اسپوتنیک ایران
نشریه اسرائیلی Haaretz نوشت؛ واکنش روسیه به حادثه هواپیمای "ایل 20" در سوریه می تواند موجب محدویت پرواز جنگنده های نیروی هوایی اسرائیل بر فراز سوریه شود.

اسرائیل در نابودی هواپیمای روسی ایل-20 مقصر است - اسپوتنیک ایران
اسرائیل در نابودی هواپیمای روسی ایل-20 مقصر است
به گزارش اسپوتنیک، رسانه ها می نویسند، اسرائیل امیدوار است که واکنش روسیه تنها به محدویت یک هفته ای پرواز در حریم هوایی سوریه باشد و مسکو ممنوعیت پرواز در نزدیکی پایگاه های خود را وضع نکند. در غیر اینصورت جنگنده های اسرائیلی نمی توانند به مناطق شمالی دمشق حمله کند. این اقدام می تواند منجر به ایجاد امنیت برای نیروهای دولتی سوریه و حزب الله و همچنین تقویت موقعیت ایران در منطقه شود.

این نشریه به سخنان آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل نیز اشاره می کند که اعلام کرد: گفتگو با مقامات عالی رتبه روسیه با نخست وزیر اسرائیل و اعزام هیاتی به رهبری فرمانده نیروی هوایی اسرائیل به روسیه، نشان از روابط خوب دو کشور دارد. به گفته وی این اقدامات نشان دهنده تاسف اسرائیل نسبت به این حادثه است.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала