ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نظر نماینده مجلس سوریه درباره سقوط هواپیمای روسیه

CC BY-SA 2.0 / Dmitry Terekhov / Ilyushin IL-20نظر نماینده مجلس سوریه درباره سقوط هواپیمای روسیه
نظر نماینده مجلس سوریه درباره سقوط هواپیمای روسیه - اسپوتنیک ایران
نماینده مجلس سوریه درباره سقوط هواپیمای روسیه گفت: اسرائیل این عمل را انجام داد تا روسیه را از سوریه خارج کند.

به گزارش اسپوتنیک، صفوان قربی، نماینده پارلمان سوریه گفت: هواپیمای روسیه که توسط نیروهای اسرائیلی سرنگون شد برای خراب کردن توافقهایی بود که درباره ادلیب برگزار شد.

صفوان قربی معاون پارلمان سوریه گفت:- "نخست، اینکه اسرائیل هواپیمای ایل-20 روسیه را برای اینکه روسیه را به ترک سوریه مجبور کند، سرنگون کرد. دوم، اینکه می خواست توافقنامه ای که بین روسای جمهور روسیه و ترکیه دیروز در سوچی به تصویب رسیده بود را از بین ببرد".

او خاطر نشان کرد، که این اقدامات نیروهای اسرائیلی با توجه به این که بیشتر نیروهای نظامی روسیه در این بخش سوریه هستند، غیرقابل پذیرش است.

او در ادامه افزود:"عملیات ویژه ای نیروهای اسرائیلی برای پایان دادن حضور نظامی روسیه در سوریه به خوبی انجام شد و اسرائیل مسیر خط هوایی هواپیمای روسیه را به خوبی زیر نظر داشت و هواپیمای اسرائیلی به طورعمدی در پشت بدنه هواپیمای روسی پنهان شده بود و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند."

وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала