ساخت مین ضد بالگرد در ایران + عکس

© Sputnik / Igor Onuchin / ورود به گالری تصاویرساخت مین ضد بالگرد در ایران + عکس
ساخت مین ضد بالگرد در ایران + عکس - اسپوتنیک ایران
Telegram
مین ضد بالگرد J-AHM برای حفاظت از اماکن حساس در مقابل حملات هلیکوپترها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، در سالیان اخیر متخصصان صنایع دفاعی ایران موفق به ساخت مین‌های ضد بالگرد شده‌اند. برخی از این مین‌هل مانند مین ضد بالگرد صاعقه در رزمایش‌های نیروی زمینی سپاه پاسدارن ایران هم با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

مین ضد هلیکوپتر نوعی مین جهنده است که قابلیت کنترل از را دور را دارد. عملکرد این مین به این صورت است که تعدادی از آنها در منطقه مورد نظر فرود بالگرد یا اجرای عملیات هلی برن کار گذاشته می‌شوند. سپس این مین‌ها با دریافت فرمان از سمت کنترل کننده، به هوا پرتاب شده و منفجر می‌شوند و با انتشار ترکش در یک شعاع مشخص موجب آسیب رسیدن به هلیکوپترو خدمه آن می‌شوند.

مین ضد بالگردی که صنایع دفاعی کشورمان موفق به ساخت آن شده است J-AHM نام دارد. این مین می‌تواند تا ارتفاع 150 تا 180 متری به هواپرتاب شده و سپس منفجر شود. ترکش‌های این می‌توانند تا شعاع 50 متری پخش شوند و موجب آسیب رسیدن به بالگردهای دشمن شوند. همچینی می‌توان این مین را از فاصله 5 کیلومتری کنترل کرد.

از این مین‌ها می‌توان برای دفاع از نیروگاه‌ها، اماکن نظامی علیه حملات هلیکوپترها و دفاع از منطقه دریایی که امکان فرود بالگرد وجود دارد، استفاده شود.

J-AHM همچنین می‌تواند به عنوان معین محدود کننده در برابر پرسنل و وسایل نقلیه استفاده شود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала