واکنش ایران به خبر بازداشت دانشجوی ایرانی در استرالیا

© AFP 2022 / Atta Kenareواکنش ایران به بازداشت دانشجوی ایرانی در استرالیا
واکنش ایران به بازداشت دانشجوی ایرانی در استرالیا - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به خبر بازداشت یک دانشجوی ایرانی در استرالیا، گفت: به سفارت جمهوری اسلامی در کانبرا دستور داده شد تا به سرعت موضوع را از طریق مقامات این کشور پیگیری کند.

بازداشت یک دانشجوی ایرانی به درخواست آمریکا - اسپوتنیک ایران
بازداشت یک دانشجوی ایرانی به درخواست آمریکا
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی درباره انتشار خبری مبنی بر بازداشت یک دانشجوی ایرانی دانشگاه کوئینزلند در استرالیا به اتهام ارسال تجهیزات نظامی آمریکایی به ایران، اظهار داشت: تا کنون به جز اخبار برخی رسانه ها در فضای مجازی، از هیچ کانال رسمی و یا مقامات استرالیایی چنین خبری را دریافت نکرده ایم.
وی افزود: به سفارت ایران در کانبرا دستور داده شد تا سریعا موضوع را از طریق مقامات استرالیایی پیگیری کند که پس از حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی همواره حمایت از حقوق ایرانیان در اقصی نقاط جهان است، تاکید کرد: بر اساس وظیفه در خصوص صحت و سقم این خبر و چگونگی اقدامات احتمالی حداکثر تلاش خود را به کار خواهیم بست.
قاسمی خاطر نشان کرد: این گونه رفتارهای ایذایی، غیرقانونی، گزینشی، سیاسی و مغرضانه دولت آمریکا برای ما مسبوق به سابقه است.
وی اضافه کرد: موارد دیگری از ایراد چنین اتهامات واهی به شهروندان ایرانی نیز وجود دارد که در حال پیگیری هستیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала