تحلیلگر آمریکایی: عامل اصلی حمله به کنسولگری ایران، عربستان و اسرائیل هستند

© REUTERS / Alaa Al-Marjani تحلیلگر آمریکایی: عامل اصلی حمله به کنسولگری ایران عربستان و اسرائیل هستند
تحلیلگر آمریکایی: عامل اصلی حمله به کنسولگری ایران عربستان و اسرائیل هستند - اسپوتنیک ایران
Telegram
افسر سابق جنگ روانی ارتش آمریکا معتقد است نیروهای عربستان و اسرئیل با هدف ایجاد اختلاف بین ایران و عراق به کنسولگری ایران در شهر بصره حمله کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، اسکات بنت، افسر سابق جنگ روانی ارتش آمریکا مستقر در سانفرانسیسکو گفت: حمله به کنسولگری ایران در شهر بصره، تلاشی برای ایجاد تنش و خصومت بین ایران و عراق بوده است با این هدف که ایران تصور کند شهروندان عراقی به این کنسولگری حمله کرده‌اند ولی به‌احتمال زیاد این حمله توسط مأموران مزدور از سوی عربستان سعودی و اسرائیل انجام شده است. به‌نظر می‌رسد این بخشی از یک عملیات روانی است که با هدف منحرف کردن توجهات از ادلب سوریه و تحرکات نیروهای ناتو و آمریکا و مزدوران تروریست آنها و همین طور استفاده احتمالی آنها از سلاح‌های شیمیایی در سوریه صورت گرفته است تا بهانه لازم برای حمله به سوریه فراهم شود، مسئله‌ای که روس‌ها، ایرانی‌ها و رهبران سوریه نسبت به وقوع آن طی روزهای اخیر هشدار داده‌اند. به‌احتمال زیاد این اعتراضات داخلی از سوی عربستان سعودی و جاسوسان موساد در منطقه گسترش پیدا کرده است. هدف این عملیات، تسهیل مخفیانه حملات شیمیایی یا سایر حملات تروریستی است تا توجه جهانی با وقوع یک حادثه در یک منطقه دیگر، منحرف شود. این اتفاق متفاوت یا عملیات منحرف کردن اذهان عمومی باید سروصدا و دود کافی را ایجاد کند تا توجه جهانی به آن جلب شود و توجه کمتری به ادلب سوریه شود، جایی که به‌احتمال زیاد قرار است یک حمله شیمیایی توسط کلاه‌سفیدها یا سایر سازمان‌های تروریستی در آن انجام شود. این اقدام شاید تلاشی برای منحرف کردن توجهات و ترور بشار اسد رئیس جمهور سوریه باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا آتش زدن کنسولگری ایران در بصره با هدف تخریب وجهه ایران بین عراقی‌ها و ایجاد اختلاف بین تهران و بغداد بوده است، گفت: این طرح و برنامه به‌احتمال زیاد با هدف منحرف کردن افکار عمومی از ادلب سوریه و همین طور با هدف بی‌ثبات کردن نظام عراق بوده است چرا که روابط نزدیک آنها و حمایت ایران و روابط اقتصادی ایران و عراق به‌ضرر تحریم‌های آمریکا است. این تلاشی برای ایجاد تنش و خصومت بین ایران و عراق است تا ایران تصور کند شهروندان عراقی این حمله را انجام داده‌اند، ولی به‌احتمال زیاد این حمله توسط مأموران مزدور از سوی عربستان سعودی و اسرائیل انجام شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала