ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تهدید آمریکایی ها به تمدید نشدن نخست وزیری العبادی

© Sputnik / HİKMET DURGUNتهدید آمریکایی ها به تمدید نشدن نخست وزیری العبادی
تهدید آمریکایی ها به تمدید نشدن نخست وزیری العبادی - اسپوتنیک ایران
نایب رئیس هیئت حشد شعبی عراق اعلام کرد که اطلاعات کاملی دارد مبنی بر این که آمریکایی ها در نا آرامی های اخیر در بصره دست داشته اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ابومهدی المهندس، نایب رئیس هیئت حشد شعبی عراق با اشاره به نقش کنسولگری آمریکا در ناآرامی‌های اخیر بصره گفت: آمریکایی‌ها تهدید کردند که اگر دوره نخست وزیری العبادی تمدید نشود بصره را به آتش خواهند کشید.

او ادامه داد: اطلاعات کاملی در اختیار داریم که نشان می‌دهند کنسولگری آمریکا و سفارت این کشور در نآرامی‌های اخیر بصره دست داشته‌اند و سفارت این کشور اتفاقات در بصره را اداره می‌کند. این اطلاعات را تقدیم مراجع مربوطه خواهیم کرد. تظاهرات به ویژه با شکست دولت در بصره حق قانونی اهالی این استان است و به منظور جلوگیری از ریخته شدن خون افراد بی‌گناه به نیروهای امنیتی توصیه کردیم که با معترضان مقابله نکنند. هدف قرار دادن مراکز حشد شعبی و سوزاندن تصاویر شهدا از سوی طرف‌های خاصی هدایت می‌شود. ما خودمان را برای هر مورد اضطراری در بصره و بغداد آماده کرده‌ایم و با قدرت در برابر هر گونه توطئه احتمالی ایستادگی می‌کنیم.

وی ضمن درخواست از دولت عراق مبنی بر اعلام موضع خود نسبت به حضور کنونی نیروهای ائتلاف بین‌المللی در این کشور، گفت: ما اجازه شکل‌گیری هیچ جنگ و درگیری داخلی را در عراق نخواهیم داد و طرف‌های مربوطه باید پاسخگو باشند.

المهندس ادامه داد: آمریکایی‌ها تهدید کردند که اگر دوره نخست وزیری العبادی تمدید نشود بصره را به آتش خواهند کشید. ما کلیه شواهد درباره نقش مخرب کنسولگری آمریکا در بصره را ارائه خواهیم کرد. حوادث بصره شبیه به اتفاقات مصر در زمان سقوط نظام حسنی مبارک، (رئیس جمهوری سابق مصر) است و ما را یاد آن اتفاقات می‌اندازد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала