ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هیلی: آمریکا موافق حضور ایران در نشست شورای امنیت

© AFP 2021 / Jewel SAMADهیلی: آمریکا موافق حضور ایران در نشست شورای امنیت
هیلی: آمریکا موافق حضور ایران در نشست شورای امنیت - اسپوتنیک ایران
ایالات متحده ریاست دوره‌ای شورای امنیت را به مدت یک ماه بر عهده گرفته است.

آمریکا - اسپوتنیک ایران
عدم پایبندی آمریکا به قطعنامه های شورای امنیت
به گزارش اسپوتنیک به نقل از انتحاب، نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز سه شنبه از قصد ترامپ برای برگزاری نشست سران کشورهای عضو شورای امنیت در ماه جاری میلادی، به منظور گفت‌وگو درباره ایران خبر داد.

نیکی هیلی در نشست خبری که برای تشریح برنامه های کاری ماه سپتامبر شورای امنیت برگزار شد گفت: رئیس جمهوری آمریکا جهت رسیدگی به موارد نقض قوانین بین المللی توسط ایران و اقدامات بی‌ثبات کننده تهران در خاورمیانه، خواستار برگزاری نشست سطح بالای شورا شده است.

وی در این نشست خبری که در مقر سازمان ملل متحد در شهر نیویورک برگزار شد به تاریخ دقیق برگزاری این نشست ویژه اشاره نکرد؛ اما همزمان با نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل و در حاشیه نشست دو روزه سران مجمع — که از ۲۵ سپتامبر (سوم مهر ماه) آغاز می‌شود — برگزار خواهد شد.

نشست خبری هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد یک روز پس از آن برگزار شد که ایالات متحده ریاست دوره‌ای شورای امنیت را به مدت یک ماه بر عهده گرفته است. ریاست مهم‌ترین نهاد سازمان ملل متحد هر ماه به یکی از پانزده عضو دائم و غیر دائم آن واگذار می‌شود.

هیلی در پاسخ به یکی از خبرنگاران حاضر که پرسید آیا رئیس جمهوری ایران نیز در این نشست شرکت خواهد کرد گفت، طبق قوانین و اصول سازمان ملل متحد و شورای امنیت، ایران حق این را دارد که حضور داشته باشد و شرکت رئیس جمهوری آن کشور بستگی به تصمیم تهران دارد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به این پرسش که آیا ایالات متحده با شرکت رئیس جمهوری ایران در این نشست موافقت خواهد کرد یا خیر، گفت موافق هستیم.

هیلی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت آمریکا استراتژی مشخصی در برابر ایران دارد گفت، استراتژی کاخ سفید ساده است و آن این که اقدامات نادرست ایران و نقض قطعنامه‌های شورای امنیت توسط آن کشور را برجسته کنیم.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала