ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنید لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل

تحویل سلاح های ایرانی به لبنان

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy / ورود به گالری تصاویربیروت
بیروت - اسپوتنیک ایران
سرویس های اطلاعاتی غرب انتقال تسلیحات ایرانی به لبنان را به ثبت رساندند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فاکس نیوز»، سرویس های اطلاعاتی غرب حدس می زنند که ایران  مشغول قاچاق تسلیحات به لبنان است. این تسلیحات برای استفاده «حزب الله» در نظر گرفته شده اند.

گزارش شده است که شرکت هواپیمایی «فارس ایر قشم» طی دو ماه اخیر دو پرواز «غیرعادی» از تهران به بیروت انجام داده است. اولین پرواز 9 ماه ژوئیه انجام شد. در آن زمان هواپیمای بوئینگ 747  پایگاه نیروی هوایی در تهران را ترک کرد و توقف کوتاهی درفرودگاه دمشق داشت و بعد راهی فرودگاه بین المللی بیروت شد. مسیر پرواز از شمال لبنان می گذشت که مسیر عادی پرواز نیست.

منبعی که شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز» اطلاعات خود را از آن طریق دریافت کرده است گفت:«ایرانی ها سعی می کنند راه ها و مسیرهای جدیدی برای قاچاق تسلیحات از ایران به متحدان خود در خاورمیانه  طراحی کنند و توانایی غرب در رهگیری آن ها را نادیده می گیرند».

وزیر دفاع اسرائیل - اسپوتنیک ایران
جبهه واحد ایران،حزب الله، ارتش لبنان و سوریه

سرویس اطلاعاتی حدس می زند که هواپیما اجزاء و وسایل برای ساخت تسلیحات مافوق دقیق در کارخانه ها ایرانی در لبنان را حمل می کرده است.

دومین پرواز از تهران به بیروت 2 ماه اوت انجام شد. هواپیما در دمشق فرود نیامد اما مسیر پرواز آن بسمت شمال سوریه بود که آنهم مسیری «غیرعادی» است.

مایک پمپئو در ماه مه سیاست جدید آمریکا در رابطه با ایران را مطرح کرد که یکی از نکات آن این است که ایران باید از حمایت گروه های نظامی در منطقه از جمله «حزب الله» دست بردارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала