ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

داروی آسم به کمک بیماران ام اس می آید

© Fotolia / Sudok1داروی آسم به کمک بیماران ام اس می آید
داروی آسم به کمک بیماران ام اس می آید - اسپوتنیک ایران
داروی ایبودیلاست مانع از تحلیل مغز می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه « iflscience»، محققان یک داروی خوراکی به نام ibudilast را مورد بررسی قرار داده اند که می تواند از تحلیل مغز بیماران مبتلا به ام اس جلوگیری کند.

این دارو در آمریکا تایید نشده است ولی مدت هاست برای درمان آسم و سرگیجه در بیماران مبتلا به سکته مغزی در ژاپن استفاده می شود. نتایج نشان می دهد این دارو سرعت تحلیل رفتن مغز در بیماران مبتلا به ام اس را 48 درصد کاهش می دهد.

مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی پاسخ غیر متعارفی به سیستم عصبی مرکزی‌ (CNS) می دهد. سیستم عصبی مرکزی شامل مغز، نخاع و اعصاب بینایی است. در بیماری ام اس، سیستم ایمنی به میلین — غلاف چربی اطراف سلول های عصبی حمله می کند. میلین آسیب دیده سبب بوجود آمدن تصلب بافت (sclerosis) می شود که نام بیماری نیز از همین واژه گرفته شده است.

کشف روشی ساده برای بهبود کارایی مغز - اسپوتنیک ایران
کشف روشی ساده برای بهبود کارایی مغز

داروی های موجود معمولا در افرادی که به نوع پیشرونده مبتلا هستند کمک نمی کند. این مطالعه نشان می دهد داروی Ibudilast قادر به سرکوب التهاب ناشی از بیماری ام اس است و سرعت تحلیل رفتن (آتروفی) مغز را کاهش می دهد. محققان امیدوارند با استفاده از این دارو بتوانند عوارض ام اس به ویژه در نوع پیشرفته را کنترل کنند.

در حال حاضر حدود 2.5 میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا هستند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала