ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کشف انباری در سوریه حاوی سلاح های آمریکایی و اسرائیلی

© Sputnik / Ilya Smaginکشف انباری در سوریه حاوی سلاح های آمریکایی و اسرائیلی
کشف انباری در سوریه حاوی سلاح های آمریکایی و اسرائیلی - اسپوتنیک ایران
نیروهای ارتش سوریه در جریان پاکسازی روستاهای اطراف قنیطره مقادیر زیادی سلاح، تجهیزات نظامی تولید آمریکا و اسرائیل کشف کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای ارتش سوریه در جریان پاکسازی روستاهای اطراف قنیطره واقع در جنوب این کشور مقادیر زیادی سلاح، تجهیزات نظامی و مواد غذایی تولید آمریکا و اسرائیل کشف و ضبط کردند.

در میان سلاح ها و تجهیزات کشف شده، موشک های آمریکایی از نوع تاو، مین، اسلحه های تک تیرانداز و سایر تجهیزات متعلق به گروه موسوم به کلاه سفیدها دیده شده که در زیر زمین مخفی شده بود.

کلاه سفیدها یا وایت هلمت‌ها گروهی هستند که در ظاهر وظیفه امداد رسانی در مناطق تحت کنترل تروریست‌ های در سوریه را به عهده دارند و این وظیفه را با تبلیغات فراوان برای جذب حمایت مالی انجام می دادند، ولی در اصل فعالیت آنها در راستای دستورات آمریکا و غربی ها در سوریه انجام می شد.

علاوه بر تسلیحات نظامی، مقادیری مواد غذایی تولید اسرائیل نیز کشف شده است.

استان قنیطره با مساحتی بالغ بر یکهزار و 861 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 100 هزار نفر، از کوچک‌ ترین استان‌های سوریه به شمار می رود، اما این استان جنوبی سوریه به لحاظ آن که بخشی از بلندی‌های جولان و به تبع آن خط مستقیم تماس با ارتش اسرائیل است، یکی از مهمترین استان‌های سوریه است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала