ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایران در فهرست کشورهای عرضه کننده ارزانترین بنزین در دنیا

© AFP 2021 / Seyllouایران در فهرست کشورهای عرضه کننده ارزانترین بنزین دنیا
ایران در فهرست کشورهای عرضه کننده ارزانترین بنزین دنیا - اسپوتنیک ایران
بلومبرگ فهرستی از کشورهایی که دارای ارزانترین و گرانترین قیمت بنزین در دنیا هستند را منتشر کرد.

به گزارش اسپوتنیک براساس فهرست که بلومبرگ منتشر کرد، ارزان ترین بنزین دنیا در ونزوئلا و با قیمتی کمتر از 0.01 دلار عرضه می شود. در مکان دوم این فهرست ایران قرار دارد که یک لیتر بنزین با قیمت 0.28 دلار فروخته می شود و در جای سوم نیز نام کویت به چشم می خورد که یک لیتر بنزین را با قیمت 0.35 دلار عرضه می کند.
به گفته ناظران، کویت یکی از کشورهایی است که بیشترین مصرف سالانه بنزین را دارد و پس از آمریکا و کانادا رتبه سوم را به خود اختصاص داده است ویکی از علت های این مصرف بالا میتواند قیمت بسیار پایین این سوخت در این کشور باشد.
در فهرست کشورهایی که قیمت عرضه بنزین در این کشورها پایین می باشد، نیجریه (0.41 دلار)، مصر (0.43 دلار)، عربستان سعودی (0.54 دلار)، مالزی (0.54 دلار) و اندونزی (0.67 دلار) نیز دیده می شوند.
بر اساس این فهرست، گران ترین بنزین جهان نیز در کشورهای هنگ کنگ (2،09 دلار)، نروژ (2،02 دلار) و هلند (1،93 دلار) بفروش می رسد.
همچنین کشورهای یونان (1.91 دلار)، ایتالیا (1.91 دلار)، دانمارک (1.90 دلار)، اسرائیل (1.86 دلار)، پرتغال (1.83 دلار)، فنلاند (1.79 دلار) و فرانسه (1.78 دلار) در فهرست 10 کشور که گرانترین بنزین دنیا را دارند، وجود دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала