اهداف آمریکا از پیشنهاد مذاکره با ایران

© Flickr / Jean-Baptiste Belletاهداف آمریکا از پیشنهاد مذاکره با ایران
اهداف آمریکا از پیشنهاد مذاکره با ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران اهداف آمریکا از مطرح کردن پیشنهاد مذاکره با ایران را تشریح کرد.

چراغ سبز ایران برای مذاکره با آمریکا - اسپوتنیک ایران
چراغ سبز ایران برای مذاکره با آمریکا
به گزارش اسپوتنیک به نقل از افکارنیوز، مجتبی ذوالنوری ، در خصوص دعوت ترامپ از ایران برای انجام مذاکرات جدید با آمریکا، اظهارداشت: ترامپ بعد از توئیتی که علیه رئیس جمهور ایران منتشر کرد، با واکنش گسترده محافل سیاسی دنیا روبه رو شد و از سخنان روسای سایر کشورها، وزرای خارجه کشورهای مختلف و حتی از درون هیات حاکمه آمریکا دریافت که این ادبیات کمکی به حل مشکلات نمی‌کند، بلکه جامعه جهانی را علیه آمریکا متشکل می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران بیان کرد: اکنون اگر ترامپ صحبت از مذاکره را مطرح می‌کند، در حقیقت یک در نیرنگ و فریب است، جمله‌ای که ترامپ گفته مبنی بر این است که آمریکا آماده مذاکره اساسی و اصلی با ایران است، این در حالی است که پیش از بیان این موضع، ترامپ گفته که برجام قراردادی وحشتناک است.

وی افزود: با این 2 سخن ترامپ مشخص می‌شود که رئیس جمهور آمریکا برای تحقق 3 هدف، برای مذاکره با ایران اعلام آمادگی کرده است.

ذوالنوری ادامه داد: هدف اول آن‌ها این است که محدودیت‎‌های برجامی را بدون تاریخ کنند و بدون انقضا باشد، این در حالی است که محدودیت‌های ایران در برجام از 8 سال تا 25 سال است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دوم آن‌ها این است که نفوذ منطقه‌ای ایران را به برجام ربط بدهند و بر آن مسیر مانع ایجاد کنند، گفت: هدف سوم آمریکایی‌ها این است که توان موشکی و دفاعی ایران را هم به برجام ربط دهند و آن را محدود کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ایران بیان کرد: با این شرایط ورود آمریکایی‌ها به این موضوع، فریب کارانه و زیاده خواهانه است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала